r e k l a m a
Wiadomości

Klub palacza nietrafionym pomysłem obejścia przepisów

Klub palacza to nietrafiony pomysł obejścia przepisów prawa. Lokale gastronomiczne sprzedające jedzenie i alkohol, do których wstęp jest możliwy tylko dla palaczy lub dla osób które podpiszą członkostwo klubu palacza, łamią przepisy znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia.

Klub Miłośników Papierosów w Jaśle (fot. Sylwia Binkowicz, Jaslonet.pl)
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o powstałym w Jaśle, przy ulicy Tkaczowa, Klubie Miłośników Papierosów. Wstęp do niego możliwy jest dla członków klubu oraz dla osób akceptujących regulamin. Problem w tym, że zgodnie z prawem w takim klubie można by tylko palić. Sprzedaż alkoholu byłaby niemożliwa.
W świetle nowych przepisów lokale gastronomiczno-rozrywkowe, a wiec te, które oferują swoim klientom produkty konsumpcyjne (jedzenie, napoje alkoholowe), aby umożliwić klientom palenie wyrobów tytoniowych zobowiązane są wydzielić odrębne od głównego pomieszczenie dla palaczy, posiadające odpowiednią instalację wentylacyjną. W przypadku lokali „jednoizbowych”, gdzie nie ma możliwości wydzielenia dodatkowej sali, na terenie lokalu obowiązywać musi całkowity zakaz palenia.
Klub palaczy byłby zatem takim klubem, w którym tylko pali się papierosy, ale już nic się nie je ani nie pije. Bo w tym przypadku restauratorom groziłaby kara nie za złamanie zakazu palenia, ale za sprzedaż klubowiczom alkoholu czy jedzenia. I to sporo surowsza niż za palenie w lokalu – mówił Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego w rozmowie dla TVN CNBC.
Nietrafiony pomysł obejścia przepisów zmusza zatem właścicieli lokali do zmiany rodzaju prowadzonej działalności. Wiąże się to jednak z tym, że lokal przestaje być lokalem gastronomiczno-rozrywkowym, a więc obiektem użyteczności publicznej, tym samym traci koncesje na sprzedaż alkoholi.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oooo
oooo
2023 lat temu

hahahaha i dobrze

Mike38
Mike38
2023 lat temu

Bardzo dobrze nich palaczy zamykają za palenie w nie odpowiednich miejscach

Mike38
Mike38
2023 lat temu

Palacz to szkodnik pal sobie słomę byle nie makową bo i za takową cię nadal będą prześladować

Mike38
Mike38
2023 lat temu

Głupi portal nie napisz jeden za drugim komentarz bo za szybko piszesz co to ma być CENZURA to nie komuna do czorta

jjj
jjj
2023 lat temu

proponuję założyć klub smakoszy PP(piwa i papierosów) jedno z drugim idzie w parze jak smakuje piwo bez papierosa? urzędasy piją i nie palą?

do jjj
do jjj
2023 lat temu

pij i pal sobie w domu, większość ludzi woli wypić sobie piwo nie narażając się na chmury śmierdzącego i trującego dymu.

zorba
zorba
2023 lat temu

Mieszkam w kraju który w u UE jest zanim sobie Polska zamarzyła.
Powiem tylko, tu tyle ludzi pali że sobie nawet niewyobrażacie i naprawdę palą wszędzie i nikomu to nie przeszkadza /przystanki, parki, piwiarnie, ulice, deptaki etc./ Ale w polsce zawsze musi być lepiej tylko nigdy nie zarobków.
ps. DLACZEGO?

anonim
anonim
2023 lat temu

do zorba bo jestesmy 150 lat za murzynami

szkoda gadać
szkoda gadać
2023 lat temu

zorba…to może jeszcze iść za ciosem i pozwolić sra.ć w restauracji…przy stoliku…no przecież to nikomu nie przeszkadza…tak…”kulturalnie” sra.ć oczywiście…po holendersku…a potem darmowe zastrzyki hery i darmowe wciąganie koki…aaa i rowery…wszędzie dużo rowerów i eutanazja…a co! zalegalizować pedofilię i ustawić sexshopy na każdym rogu…i będzie gites…

zorba
zorba
2023 lat temu

do /szkoda gadać/- to co jest zabronione najbardziej kusi?
Jestem osobą nie palącą, ale nie mam nic przeciwko jak by była np. piwiarnia dla palących, po prostu ide do innej, czysta demokracja a nie dyskryminacja.
ps.palacze to też ludzie!

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x