Wiadomości

Klub palacza nietrafionym pomysłem obejścia przepisów

Klub palacza to nietrafiony pomysł obejścia przepisów prawa. Lokale gastronomiczne sprzedające jedzenie i alkohol, do których wstęp jest możliwy tylko dla palaczy lub dla osób które podpiszą członkostwo klubu palacza, łamią przepisy znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia.

Klub Miłośników Papierosów w Jaśle (fot. Sylwia Binkowicz, Jaslonet.pl)
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o powstałym w Jaśle, przy ulicy Tkaczowa, Klubie Miłośników Papierosów. Wstęp do niego możliwy jest dla członków klubu oraz dla osób akceptujących regulamin. Problem w tym, że zgodnie z prawem w takim klubie można by tylko palić. Sprzedaż alkoholu byłaby niemożliwa.
W świetle nowych przepisów lokale gastronomiczno-rozrywkowe, a wiec te, które oferują swoim klientom produkty konsumpcyjne (jedzenie, napoje alkoholowe), aby umożliwić klientom palenie wyrobów tytoniowych zobowiązane są wydzielić odrębne od głównego pomieszczenie dla palaczy, posiadające odpowiednią instalację wentylacyjną. W przypadku lokali „jednoizbowych”, gdzie nie ma możliwości wydzielenia dodatkowej sali, na terenie lokalu obowiązywać musi całkowity zakaz palenia.
Klub palaczy byłby zatem takim klubem, w którym tylko pali się papierosy, ale już nic się nie je ani nie pije. Bo w tym przypadku restauratorom groziłaby kara nie za złamanie zakazu palenia, ale za sprzedaż klubowiczom alkoholu czy jedzenia. I to sporo surowsza niż za palenie w lokalu – mówił Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego w rozmowie dla TVN CNBC.
Nietrafiony pomysł obejścia przepisów zmusza zatem właścicieli lokali do zmiany rodzaju prowadzonej działalności. Wiąże się to jednak z tym, że lokal przestaje być lokalem gastronomiczno-rozrywkowym, a więc obiektem użyteczności publicznej, tym samym traci koncesje na sprzedaż alkoholi.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
zorbaszkoda gadaćanonimdo jjjjjj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
oooo
Gość
oooo

hahahaha i dobrze

szkoda gadać
Gość
szkoda gadać

zorba…to może jeszcze iść za ciosem i pozwolić sra.ć w restauracji…przy stoliku…no przecież to nikomu nie przeszkadza…tak…”kulturalnie” sra.ć oczywiście…po holendersku…a potem darmowe zastrzyki hery i darmowe wciąganie koki…aaa i rowery…wszędzie dużo rowerów i eutanazja…a co! zalegalizować pedofilię i ustawić sexshopy na każdym rogu…i będzie gites…

anonim
Gość
anonim

do zorba bo jestesmy 150 lat za murzynami

zorba
Gość
zorba

Mieszkam w kraju który w u UE jest zanim sobie Polska zamarzyła.
Powiem tylko, tu tyle ludzi pali że sobie nawet niewyobrażacie i naprawdę palą wszędzie i nikomu to nie przeszkadza /przystanki, parki, piwiarnie, ulice, deptaki etc./ Ale w polsce zawsze musi być lepiej tylko nigdy nie zarobków.
ps. DLACZEGO?

do jjj
Gość
do jjj

pij i pal sobie w domu, większość ludzi woli wypić sobie piwo nie narażając się na chmury śmierdzącego i trującego dymu.

jjj
Gość
jjj

proponuję założyć klub smakoszy PP(piwa i papierosów) jedno z drugim idzie w parze jak smakuje piwo bez papierosa? urzędasy piją i nie palą?

Mike38
Gość
Mike38

Głupi portal nie napisz jeden za drugim komentarz bo za szybko piszesz co to ma być CENZURA to nie komuna do czorta

Mike38
Gość
Mike38

Palacz to szkodnik pal sobie słomę byle nie makową bo i za takową cię nadal będą prześladować

Mike38
Gość
Mike38

Bardzo dobrze nich palaczy zamykają za palenie w nie odpowiednich miejscach

zorba
Gość
zorba

do /szkoda gadać/- to co jest zabronione najbardziej kusi?
Jestem osobą nie palącą, ale nie mam nic przeciwko jak by była np. piwiarnia dla palących, po prostu ide do innej, czysta demokracja a nie dyskryminacja.
ps.palacze to też ludzie!

Close
X