Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

„Piwosze” upokorzyli Czarnych Jasło

Podopieczni Jerzego Daniły wyjechali wczoraj do Leżajska, by tam rozegrać spotkanie w którym byli pewnym faworytem, ale jak się później okazało znacznie lepszym zespołem byli „Piwosze”, którzy pokonali jaślan 4:1.

"Piwosze" upokorzyli Czarnych Jasło (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ostatnimi czasy jaślanie pomogli wyjść ze strefy spadkowej zespołowi Orła Przeworsk, a teraz uczynili to po raz kolejny – tym razem z Pogonią Leżajsk. Warto przypomnieć, że  „Piwosze” w rundzie jesiennej zostali pokonani przez jaślan 3:0.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w dziewiątej minucie kiedy to Padiasek otrzymał dośrodkowanie od Piędela i oddał celny strzał do bramki Kmiecika. Później było już tylko gorzej. W dwudziestej minucie Padiasek ponownie wpisał się na listę strzelców. Na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony bramkę honorową po strzale z dystansu dla gości zdobył Mateusz Madejczyk.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony goście przypieczętowali swoje zwycięstwo po zamieszaniu podbramkowym strzałem Szmuca. W ostatniej minucie spotkania do piłki dostał się Dorosz, który bez większych problemów pokonał jasielskiego goalkeepera.

Pogoń Leżajsk: Kurosz – Myćka, Rogala, Padiasek, Murawski ,Dąbek, Bucior, Piędel, Woś, Dorosz, Szmuc.

Czarni Jasło: Kmiecik – Grzesiak, Bernacki, Maczuga, Kosim, Brągiel, Madejczyk, Pokrywka, Munia, Szalony, Złotek.