Wiadomości

Koniec prac remontowych w Karpackiej Troi

Popowodziowy remont Skansenu Archeologicznego w Trzcinicy dobiegł końca. Rozpoczęte w październiku 2010 r. roboty budowlane udało się zakończyć w zaplanowanym terminie. Tym samym, wraz z końcem minionego roku Karpacka Troja zamknęła niemal ostatecznie rozdział powodzi.
Remont obiektu z przyczyn formalnych mógł rozpocząć się dopiero w październiku 2010 r. Wykonawcą robót budowlanych była firma Inwest-Bud z Sanoka, która mimo olbrzymiego zakresu prac i krótkiego czasu na realizację zadania, sprawnie wywiązała się z umowy. Do najważniejszych prac przeprowadzonych w skansenie należała naprawa zniszczonych rekonstrukcji chat, dróg wewnętrznych, ogrodzenia, a także wymiana posadzek, części tynków i płytek, stolarki drzwiowej, ślusarki aluminiowej oraz remont kotłowni i wszelkich instalacji w pawilonie wystawowym. Koszt przeprowadzonych robót budowlanych został pokryty w całości ze środków MSWiA, z dotacji przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi. Całkowite przywrócenie obiektu do użytkowania wymaga jeszcze uzupełnienia o wyposażenie, którego nie udało się uratować.
W chwili obecnej muzealnicy zajmują się przygotowaniem obiektu do otwarcia. Przez najbliższe miesiące w Karpackiej Troi montowana będzie wystawa stała w pawilonie wystawowym oraz wyposażanie zrekonstruowanych chat. W finalnej wersji skansen stanowić będzie obiekt od dawna poszukiwany przez turystów, umożliwiając zwiedzającym bliższe spotkanie z archeologią, której towarzyszyć będzie, w zależności od wieku gości, zabawa, przygoda, rozrywka lub relaks.
Postępy w przygotowywaniu obiektu do otwarcia prezentowane będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej skansenu – www.karpackatroja.pl. Jego otwarcie zaplanowano na czerwiec 2011 roku. Dokładna data imprezy wraz z programem znana będzie w najbliższym czasie.
Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pol
Pol
2024 lat temu

Może tak dociekliwy Redaktor by się zastanowił, kto zaplanował skasnen na terenie zalewowym, w starorzeczu Ropy. Dawni mieszkańcy Troi mieli więcej oleju w głowie, bo grodzisko zbudowali na wzgórzu

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Ile, c..e, wpompowaliście w to dziadostwo kasy !!?? KTO na tym ZAROBIŁ !!?? K O L E S I E KRÓLICZKA ? Dalej będą zarabiać, a ty hołoto – bujaj się !! Może „portal” poda jakie firmy tam robiły robotę ? Podobno, według szacunków „EXPERTÓW” i „EKSPERTÓW” KASA miała płynąć, ŻE H E J !! Turyści, …..

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy.

ixi
ixi
2024 lat temu

przestancie psuc krew tym BUBLEM! SZLAG TRAFIA JAK SIE POMYSLI ILE KASY NA TEN BETON I DOMKI Z ZAPALEK POSZLO – ja chce widziec dochody i osobey odpowiedzialne pociagniete do odpowiedzialnosci prawnej i cywilnej za ten szmelc!

Bania
Bania
2024 lat temu

cZY KOWALSKA Z SLD WYWALI GANCARSKIEGO Z pisU!!!!!

pro SLD
pro SLD
2024 lat temu

podobno wicemarszałek robi przegląd wsrod wszytskich dyrektoró media podaja o odwolaniu dyr Tejkowskiego i z Przemysla co z Krosnem na razie nie wiem
tak pani Kowlaska jest z SLD

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x