MiastoWiadomości

Konsultacje społeczne z seniorami

Problematyka przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę osób starszych była tematem debaty społecznej, która odbyła się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle. Spotkanie otworzyło również cykl konsultacji społecznych organizowanych przez policję, których celem jest wsparcie tworzenia „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa” dla powiatu jasielskiego. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

Konsultacje społeczne z seniorami
Konsultacje społeczne z seniorami

Na zaproszenie do udziału w spotkaniu, zorganizowanym w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, gdzie swoją siedzibę ma Jasielskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odpowiedziało blisko stu pięćdziesięciu seniorów z powiatu jasielskiego. W debacie obok funkcjonariuszy jasielskiej policji wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji i służb m.in. Rady Seniorów Miasta Jasła, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Placówki Straży Granicznej w Sanoku, Starostwa Powiatowego w Jaśle, Straży Miejskiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle.

W trakcie debaty policjanci zapoznali uczestników z przestępstwami i zachowaniami, które najczęściej zagrażają osobom starszym, oraz przedstawili skuteczne rozwiązania, pozwalające efektywnie zapobiegać występowaniu zjawisk przestępczych skierowanych przeciwko tej grupie społecznej.

Debata otworzyła również cykl szerokich konsultacji społecznych organizowanych przez policję, których celem jest wsparcie tworzenia „Mapy zagrożeń” – narzędzia pozwalającego na zarządzanie bezpieczeństwem publicznym wspólnie ze społecznością lokalną i instytucjami funkcjonującymi na danym terenie. Mapa w swoich założeniach ma odzwierciedlać zagrożenia dostrzeżone przez służby i instytucje, które w swoje zadania mają wpisane bezpieczeństwo, ale przede wszystkim obywateli – społeczność lokalną.

Podczas konsultacji każdy mógł przedstawić swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące występujących na terenie powiatu niebezpieczeństw oraz zaproponować rozwiązania przedstawionych podczas dyskusji problemów. Uzyskane od uczestników spotkania informacje zostaną poddane analizie i wykorzystane przy konstruowaniu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa” dla powiatu jasielskiego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x