MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Liczne imprezy w czerwcu dla mieszkańców

Po „Majowej nocy z kulturą ” i „Nocy Muzeów” trwa kampania promująca twórcze osiągnięcia i działania inicjowane w naszym mieście. Kolejny cykl imprez kulturalnych i sportowych organizowanych wspólnie przez miasto, instytucje kultury oraz innych lokalnych partnerów rozpocznie się już 1 czerwca. Praktycznie tegoroczne Dni Jasła potrwają cały miesiąc. W wakacje też nie zabraknie atrakcji.

,,Munduriada 2011" na obiektach MOSiRu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Początek czerwca (1-3) to przede wszystkim Wyszehradzki Festiwal Sportu, czyli małe mistrzostwa świata. Ponad 800 młodych zawodników z 15 krajów, w tym z tak odległych jak Chiny czy Kanada, konkurować będzie w trzech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, siatkowej i judo. W ramach Festiwalu, w Międzynarodowym Dniu Dziecka odbędzie się również mecz: Polska – reszta świata, który oficjalnie otworzy nowo powstały kompleks Moje Boisko Orlik 2012 przy Zespole Szkół Miejskich nr 3. W tym dniu, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka na Stadionie Czarnych odbędą się także zabawy dla dzieci, w tym Rodzinna Olimpiada Sportowa.

Koncert Michała Szpaka (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

4 czerwca w parku miejskim MBP w Jaśle przedstawi program „Mali i duzi z uśmiechem na buzi” w ramach 11 Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

W tym roku 8 czerwca to data ważna nie tylko dla kibiców piłki nożnej. Trwają przygotowania by transmisje meczów miłośnicy tej dyscypliny sportu mogli oglądać wspólnie w ramach prowadzonych ogródków na Rynku w Jaśle.

12 czerwca na dziedzińcu kościoła o.o. Franciszkanów odbędą się prezentacje prac i występów artystycznych o tematyce religijnej, przygotowane przez przedszkolaków w ramach obchodów Dnia Patrona św. Antoniego Padewskiego. Tradycyjnie z tej okazji 13 czerwca w kościele o.o. Franciszkanów odbędzie się uroczysta msza św. oraz procesja pod pomnik św. Antoniego –Patrona Jasła, przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Modlitwa w intencji Jasła i jego mieszkańców to ważny element naszej kultury i tradycji.

Żakinada (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Na 5 Jasielski Maraton Rowerowy CykloKarpaty zapraszamy 16 czerwca. Kolumna uczestników wystartuje z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

22 czerwca na jasielskim Rynku odbędzie się żakinada – zakończona wieczornymi prezentacjami jasielskich zespołów muzyki młodzieżowej. Wyjątkową atrakcją w tym dniu będzie organizowany w Jasielskim Domu Kultury koncert przebojów Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, urodzonego w Jaśle autora muzyki filmowej do takich szlagierów jak „Czterdziestolatek” czy „Wojna domowa”. Podczas koncertu wykonanego specjalnie na tę okazję przez muzyków pod kierunkiem Marcina Partyki zostanie oficjalnie wręczony tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła Panu Jerzemu Dudusiowi Matuszkiewiczowi.

Dni Kultury Romskiej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

23 czerwca na Rynku rozbrzmiewać będzie muzyka romska w ramach Dnia Kultury Romskiej, zaś na obiektach Mosir-u odbędzie się Munduriada. Także w tym dniu Jasielski Uniwersytet Dziecięcy wypuści ze swoich progów kolejną setkę kilkuletnich absolwentów.

24 czerwca w noc świętojańską, to czas zabawy i okazja do pokazania twórczych działań i osiągnięć artystycznych naszych mieszkańców. W zaplanowanych koncertach na plenerowej scenie prezentować się będą przede wszystkim młodzi ludzie związani z Jasłem. Zaś wieczorem na płycie rynku – dyskoteka pod gwiazdami, na której królować będzie muzyka klubowa.
Do JDK 25 czerwca zaprasza chór Solideo na Jubileuszowy koncert z okazji 5-lecia działalności, a

28 czerwca Jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach obchodów Roku Seniora organizuje „Zlot grup słuchaczy UTW z Podkarpacia”.
– W ramach planowanych przedsięwzięć chcemy przede wszystkim zaprezentować dorobek i działalność różnych jasielskich instytucji, szkół, organizacji i stowarzyszeń, a także utalentowanych osób związanych z Jasłem. Szukamy takich rozwiązań i nowych form prezentacji, by każdy miał możliwość przedstawić to co według niego zasługuje na pokazanie szerszemu gronu odbiorców. Chcemy promować miasto poprzez twórcze działania ludzi. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Wszystkich kreatywnych mieszkańców zapraszamy do współpracy – zachęca Bożena Molska-Olbrot, kierownik wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UMJ.

Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wakacyjne miesiące to również czas wielu atrakcji, muzyki i dobrej zabawy. 8 lipca wystartuje z Jasła 23 Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków, odbędzie się także Mini Wyścig „Solidarności” dla dzieci. 15 lipca do Jasła po raz kolejny zawita „Lato z radiem”. Od 20 lipca przez trzy dni trwać będzie Zlot Motocyklowy im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Natomiast 18-19 sierpnia odbędą się VII Międzynarodowe Dni Wina, które rozpoczną cykl podkarpackich weekendów w ramach Podkarpackiego Trójmiasta. Dni Wina to także prezentacja krajów grupy wyszehradzkiej podczas organizowanych Dni Kultury Wyszerhradzkiej. Sierpień to także Memoriał Hubala – widowiskowa impreza konna. W wakacje Jasielski Dom Kultury tradycyjnie zorganizuje wakacyjne czwartki artystyczne na osiedlach oraz zapewni plenerowe koncerty muzyczne.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w planowanych imprezach.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
orb
orb
2024 lat temu

Dlaczego nic nie piszecie o koncertach Black Jack’a i zespołu h.R.A.B.I.A ??

,,,
,,,
2024 lat temu

kiedy (…) dni jasła a nie (…) o jakis datach ?

bhp
bhp
2024 lat temu

Kolejne Dni Jasła przed nami,a włodarze zapominają o estetyce i wyglądzie miasta.Jakoś z nich nie kwapi się z uporządkowaniem oskubanego,pękającego,zarośniętego trawą obelisku u zbiegu ulic Staszica-3-go Maja,Rzekomo ma on upamiętniać datę nadania miastu praw miejskich. Może należy go zburzyć kolejne drzewa wykarczować ,a teren właścicielowi Tarantuli pod zabudowę kolejnego parkingu.Żałować jedynie należy,że Redaktorzy Obiektywu nie reagują na takie obrazki w mieście.

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Czego wy oczekujecie od władzy??? Ona ma plan minimum,bo kasy na premie za Dni Jasła też zabezpieczyć pewnie musi…Mają tyle roboty,że nie mają kiedy taczki naładować. Tu gość,tam wycieczka,rewizyta u gościa itd…UFFF.Ciężka praca i głowy, i żołądka….Dobrze,że mózg przewietrzony przy okazji kamerowania i zdjęć pstrykania to wszystko jeszcze znosi na chwałę wielkich Jaślan!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x