MiastoWiadomości

Luty na drogach naszego powiatu

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali kolejny miesiąc 2017 roku. W lutym na drogach powiatu jasielskiego doszło do trzech wypadków, w których trzy osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć. Policjanci odnotowali 47 kolizji drogowych i zatrzymali 14 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Luty na drogach naszego powiatu
Luty na drogach naszego powiatu

Luty okazał się pracowitym miesiącem dla policjantów jasielskiej drogówki. Wydłużający się dzień oraz złudna wiosenna pogoda, sprawiły, że kierowcy coraz pewniej czuli się za kierownicą. Niestety z pozoru suche drogi, często oblodzone po porannych przymrozkach, okazały się zdradliwe dla kierujących pojazdami. Policjanci odnotowali w lutym 47 kolizji drogowych. Interweniowali także na miejscu trzech wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 3 odniosły obrażenia.

Jasielscy policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu, prowadzili także szereg działań prewencyjnych m.in. „Alkohol i narkotyki”, ” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Bezpieczny pieszy”, „Prędkość”. Podczas tych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1800 pojazdów. W 14 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 10 z nich popełniło przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za popełnienie wykroczenia.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze zatrzymali także 15 praw jazdy, kierującym którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością ponad 100 km/h.

Policjanci nadal przypominają, by podczas prowadzenia samochodu, zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x