MiastoWiadomości

Maleńczuk i Czerwone Gitary gwiazdami tegorocznych Dni Jasła!

Maciej Maleńczuk wraz z zespołem Psychodancing był gwiazdą sobotnich Dni Jasła, które odbywały się przez ostatni weekend w Jaśle. Dwudniowe obchody święta miasta składały się z kilku części.

Maleńczuk i Czerwone Gitary gwiazdami tegorocznych Dni Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wszystko rozpoczęło się od oficjalnego oddania do użytku lądowiska na terenie łąk nieopodal dawnego „Furnelu”. W otwarciu udział wzięły władze miasta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz liczni mieszkańcy miasta Jasła. Pod opiekę Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „Ikar” oddany został ponad czterystu metrowy pas startowy.

Maleńczuk i Czerwone Gitary gwiazdami tegorocznych Dni Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W czasie świętowania lotników, na płycie jasielskiego Rynku trwała munduriada służb mundurowych, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo w naszym mieście. W turnieju służb mundurowych powiatu jasielskiego wzięło udział sześć drużyn. Bezkonkurencyjną drużyną okazali się przedstawiciele jasielskiej policji. Po sportowej rywalizacji, przyszedł czas na koncert młodzieżowej orkiestry dętej , prezentacje studia tańca oraz występ zespołu Ciryam.

Maleńczuk i Czerwone Gitary gwiazdami tegorocznych Dni Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Gwiazdą sobotniej części imprezy był Maciej Maleńczuk wraz z zespołem Psychodancing, który przyciągnął na płytę Rynku wielu jaślan. Nie zabrakło najnowszych utworów grupy, ale także znanego z rozgłośni radiowych utworu „Ostatnia nocka”.

W niedzielę świętowanie rozpoczęło się o godzinie czternastej od prezentacji zabytkowych pojazdów, które na co dzień pielęgnują zapaleńcy tego typu „maszyn”. Chwilę później na scenie pojawili się pierwsi artyści – Jazz Combo oraz początkujący artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a także przedstawiciele współorganizatora imprezy – Jasielskiego Domu Kultury.

Maleńczuk i Czerwone Gitary gwiazdami tegorocznych Dni Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Na scenie pojawił się także Darek Wickowski, którego jaślanie dobrze znają z programu „Must Be The Music” emitowanego na antenie Polsatu. Swoje „pięć minut” mieli także artyści z zespołu Roots Rockets. O godzinie 19:30 przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – zespołu Czerwone Gitary, który dał ponad półtora godzinny koncert na płycie Rynku.

Choć, to dopiero po koncercie gwiazdy wieczoru, jaślanie zaczęli zagrzewać się do zabawy, to niestety o 21. przyszedł czas na oficjalne zakończenie tegorocznych Dni Jasła. – Szkoda, że tak krótko, bo moglibyśmy bawić się do późnych godzin wieczornych – mówili mieszkańcy.

Organizatorem tegorocznych Dni Jasła był Urząd Miasta w Jaśle, przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury. Partnerem była Grupa Lotos, natomiast sponsorem Karpacka Spółka Gazowinicza.

Galerie: Maciej Maleńczuk | Czerwone Gitary | Otwarcie lądowiska

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
2024 lat temu

Jak zawsze krótko… Mogli by w Jaśle zrobić jakaś normalna imprezę a zawsze wszystko kończy się szybko…

xd
xd
2024 lat temu

Jak dla mnie impreza udana 🙂 tylko sądzę tak samo jak poprzednik. Przynajmniej do tej 22 powinno być, bo potem już cisza nocna.

Mal
Mal
2024 lat temu

Na koncercie Malenczuka czułem sie jak na weselu… Teksty które puszczał były nie na miejscu i ta piosenka na początku o Lizaniu pałki tez paranoja, gdyż dzieci były tragedia!,, w paru piosenkach węgiel nie było go słychać – nie wiem dla czego.. Czy mu zasło w gardle czy nagłośnienie kiepskie

WACŁĄW
WACŁĄW
2024 lat temu

Było minęło.Nic specjalnego.Festyn się odbył,lud przybył .Urząd odwalił swoje…Do zobaczenia już za rok!

niki
niki
2024 lat temu

Tak sobie myślę, że dla takich ludzi jak WACŁĄW szkoda palcem w bucie ruszać i szkoda każdego grosza. Niech siedzą tacy frustraci przed kompem „sam ze sobą na sam” i klikają w klawiaturkę. To pewnie ich jedyna rozrywka coby komu dokopać:-) Ale jest jeszcze te parę tysięcy fajnych jaślan dla których pewnie warto coś organizować!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x