r e k l a m a
MiastoWiadomości

Małżeńska codzienność sprawą wagi państwowej

Aż 23 pary, które zawarły związek małżeński 50 i nawet 60 lat temu otrzymały postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu prezydenta odznaczenia wręczyli Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżeńska codzienność sprawą wagi państwowej

– Dziś to Państwa osobiste święto. Małżeńska codzienność staje się sprawą wagi państwowej. Proszę przyjąć nasz podziw i uznanie dla stanowczości Państwa postaw oraz gratulacje i życzenia pomyślności, a także doczekania w zdrowiu i w dostatku kolejnych jubileuszy – powiedział do jubilatów burmistrz A. Czernecki.

Z kolei Alicja Wójcik, kierownik USC wspomniała o radosnych i trudnych chwilach, które pojawiają się w małżeństwie – Mimo różnych przeciwności losu, wytrwaliście Państwo razem. Swoją postawą dajecie Państwo świadectwo sztuki kompromisu, konsekwencji, miłości i wierności, czyli wartości fundamentalnych w małżeństwie.

Małżeńska codzienność sprawą wagi państwowej

„Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” odznaczeni zostali: Helena i Zbigniew Bracikowie, Wiesława i Bogusław Czyżowiczowie, Maria i Bronisław Dudkowie, Maria i Mieczysław Filowie, Barbara i Julian Gadzałowie, Józefa i Jan Gierutowie, Anna i Jan Hajdukowie, Genowefa i Wiesław Hołodniakowie, Helena i Tadeusz Knapikowie, Anna i Czesław Kowalikowie, Zofia i Roman Koziołowie, Janina i Wiesław Kurowscy, Wanda i Czesław Mastejowie, Ludwika i Edward Markuszkowie, Lesława i Andrzej Rączkowie, Maria i Józef Rosiowie, Wiesława i Władysław Staniszowie, Helena i Tadeusz Syzdkowie, Maria i Witold Świdrakowie, Eugenia i Aleksander Tęczowie, Władysława i Wojciech Winniccy, Helena i Franciszek Zychowie oraz Anna i Zbigniew Źrebcowie.

Odznaczone pary dostały przygotowane przez urząd miasta upominki, a także wysłuchały występu wokalistek Jasielskiego Domu Kultury przygotowanych przez Ewę Grzebień. Świętujące pary zostały również zaproszone na spektakl „Ławeczka”, który w tym dniu (12 kwietnia) odbywał się w Jasielskim Domu Kultury.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x