MiastoWiadomości

Miał ponad 3 promile. Kierował samochodem. Wpadł!

Policjanci z Jasła zatrzymali pijanego kierowcę renault. 30-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Miał ponad 3 promile. Kierował samochodem. Wpadł!
Miał ponad 3 promile. Kierował samochodem. Wpadł!

Wczoraj przed godzina 18, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który nietrzeźwy może kierować samochodem. Policjanci sprawdzili tą informację. W miejscowości Zimna Woda, na drodze krajowej nr 28, zatrzymali do kontroli opisany samochód. Podczas interwencji sprawdzili trzeźwość kierowcy. Jak się okazało 30-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, był pijany. Policyjny alkomat wskazał 3,32 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Stracił je za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x