InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Miasto chce wybudować drugi kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”

Rada Miejska Jasła wyraziła wczoraj zgodę na zabezpieczenie w budżecie odpowiednich środków finansowych na realizację rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Nowy kompleks sportowy miałby powstać przy ulicy Szkolnej.

Boisko Orlik 2012 w Jaśle (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

17 stycznia kończy się nabór jednostek samorządu, które w tym roku chcą na swoim terenie wybudować boiska Orlik.  Warunkiem, który musi spełnić wnioskodawca jest złożenie oświadczenia o zabezpieczeniu w budżecie środków finansowych na realizację zadania oraz zapewnienie środków na jego późniejsze utrzymywanie. Ponadto w takim obiekcie musi zostać zatrudniony trener środowiskowy a sam obiekt ma być ogólnodostępny.

Zgoda Rady Miejskiej Jasła na zabezpieczenie środków finansowych pozwoli na aplikowanie do rządowego programu „Orlik 2012”, wówczas koszt inwestycji pokryty zostanie w równych częściach przez beneficjenta, samorząd województwa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki RP.

W ubiegłym roku w Jaśle oddano do użytku podobny obiekt, który funkcjonuje na terenie Ogródka Jordanowskiego. Całość inwestycji kosztowała 1 150 000 złotych. W ramach tej kwoty wybudowano boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i do piłki ręcznej (19m x 32m) oraz zaplecze socjalne.

Jako teren pod budowę nowego „Orlika” brane są pod uwagę dwie lokalizację przy ulicy Szkolnej: plac przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 oraz teren pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych, a Zespołem Szkół nr 3.

Oprócz boisk sportowych, przy nowym „Orliku” miałaby też powstać bieżnia lekkoatletyczna o długości stu metrów. Jak uważa burmistrz Czernecki, byłby to nieduży koszt w stosunku do całej inwestycji, dodając, że bieżnia byłaby świetnym uzupełnieniem zajęć wychowania fizycznego.

Zgodę na zabezpieczenie środków finansowych na realizację budowy „Orlika” wyraziło 20 radnych. Jedną z nich była także Urszula Czyżowicz, która zwróciła jednak uwagę na to, że kilkukrotnie zabiegała o budowę kompleksu boisk na osiedlu Gamrat.

Od kilku lat staram się o boisko bądź „Orlika” w Gamracie. Pierwsze było „Blisko boisko”, którego projekt został zrealizowany na MOSiR-ze, chociaż łącznie z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11 sami znaleźliśmy ten projekt. Niestety poszedł gdzie indziej. Później dwukrotnie starałam się o „Orlika”. Dlaczego? „Orliki” są w większości  po gminach. Proszę pojechać, popatrzeć. Tam, żeby młodzież, która nie ma co robić, mogła się zająć sportem – powiedziała radna Urszula Czyżowicz.

Program „Moje boisko – Orlik 2012” umożliwia jednostkom samorządu terytorialnego złożenie tylko jednego wniosku o dofinansowanie budowy obiektu w ciągu roku. Andrzej Czernecki nie wyklucza budowy boisk na pozostałych osiedlach z pomocą innych form dofinansowania.

Osobiście się zorientuję jakie są możliwości aplikowania, jakie będą kolejne propozycje budowy tego rodzaju boisk. „Orliki” to jest jedna propozycja. Tej możliwości rozwijania bazy sportowej jest bardzo dużo. Jesteśmy na początku tej kadencji. Muszę sobie przyjąć program rozbudowy tej bazy sportowej w tym zakresie, bo baza Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to jest nieco odrębna część. Natomiast to, o czym mówimy, to aktywizacja sportowa młodzieży na poszczególnych osiedlach, które mamy rozrzucone. Każde osiedle musi tworzyć swoje centra sportowe, integrując ludzi – powiedział burmistrz Andrzej Czernecki.

Jaslonet.pl, wż

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

No,w końcu jakieś pożyteczne inwestycje:)dzieciaki będą miały gdzie pokopać,szkoda że za moich młodzieńczych czasów takich boisk nie budowali,trzeba było „dzikie” boiska między blokami robić:)bramki były z drzew,płotków,kamieni..a ile szyb w blokach było powybijanych,masakra..:):)ale za to wspomnienia bezcenne:)

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

No fajnie fajnie jestem za tylko dlaczego z kasy samorządów??? Przecież to państwo powinno zająć się takimi inwestycjami. Jakie projekty hahaha. A pomyślcie tylko im to na rękę budować orliki żeby dzieci od nauki odciągnąć bo przecieć można po pierwsze nakraść setki tysięcy a po drugie z takich dzieci 90% będą odciągnięte od nauki i tym samym chcą ogłupić społczeństwo by się nie buntowało jak za 20 lat dalej będą kraść a ludzie daleeej będą niewykształceni i jeszcze będą na nich głosować

do- Anonim
do- Anonim
2024 lat temu

ciekawe kto ciebie od nauki odciągał, że taki głupi jesteś 🙂

Ja
Ja
2024 lat temu

Nieważne co będą budować, a KTO będzie WYKONAWCĄ!!! Mam swój TYP i raczej się nie pomylę :-))). AC dla AG

adas
adas
2024 lat temu

fajna inicjatywaaa

spalacz
spalacz
2024 lat temu

Radna Cz po wynikach głosowania to w Gamracie będzie spalacz nie Orlik.Tak fajnie było wszystko ułożone przez pisiorów, a ci głupi wyborcy zniszczyli.Prawda pani radna?

baba jedza
baba jedza
2024 lat temu

Orliki to pomysl PO, wiec niech sie czyzowiczka przepisze i oleje PiS, to jej wybuduja w gamracie.w gamracie tylko jedna szkola, a na szkolnej kilka. niech se baba da spokoj. Juz kampanie zaczyna.lepi niech se miotle weznie i leci na dabrowke.

viking78
viking78
2024 lat temu

Obiektów im więcej tym lepiej .Zostaje jeszcze pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą i jest wreszcie spoko.

JLB
JLB
2024 lat temu

w osobnicy by sie przydal 😀

do baba jedza
do baba jedza
2024 lat temu

Co z tego że jest 1 szkoła ? To jedno z najbardziej zaludnionych osiedli na którym nie ma żadnego boiska w przeciwieństwie do ulicy szkolnej gdzie jest ich kilka.

no tak
no tak
2024 lat temu

Może byście jeszcze SPA chcieli,jeszcze trochę i trzeba się będzie martwić o większą jadłodajnię by pomieściła wszystkich potrzebujących.

Beta
Beta
2024 lat temu

Rzeczywiście – o tworzeniu miejsc pracy nikt nie wspomni, wszyscy będą uprawiać sport i za chwilę zażądają darmowych jadłodajni ; przecież od pracy rośnie garb, a ośrodki pomocy społecznej pomogą jakoś przeżyć.

gogg
gogg
2024 lat temu

Dobrze że wybudują drugi ORLIK bo ten na Ogródku Jordanowskim został wybudowany na potrzeby Czarnych Jasło i Sobniowa, a dzieciaki oglądają przez siatkę jak 90 kilogramowe bysiory ryją boisko korkami.

KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Po cholerę komu taki luksus,gdy ludzie zdychają z głodu!

miecioooo
miecioooo
2024 lat temu

zamiast 2 orlika lepiej bedzie jak wyremontuja mosir

S-S
S-S
2024 lat temu

Fajny pomysł i dla dzieci i małych i dorastających.Niemniej jednak nikt nie wspomina o zagospodarowaniu terenów w obrębie MOSiR-u.Nikt nie wspomina o modernizacji nie stadionu,ale boiska sportowego Czarni.Inne miasta na podkarpaciu o podobnej wielkości wszelkimi sposobami czynią starania na dofinansowanie takich obiektów.Jakoś w Jaśle nikt nie zauważa takiej potrzeby.

KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Szaleńcy!!!
Czy wy nie widzicie że ludzie młodzi nagminnie spieprzają z tej wiochy? Komu te Orliki są potrzebne? Władzy -zapewne,by miała co otwierać,kropić i pokazywać naiwnym wyborcom.No cóż,widać kogo lud dopuścił do koryta…Miastu grożą powodzie,a władza boiska buduje,fabrykę smrodu w Gamracie…Paranoja do kwadratu!…
Z Jasła to nawet w Polskę się wybrać w podróż,to jak w XIX wieku…
Pociągiem ponad 24 godziny-to nad morze.Autobusem tylko do Rzeszowa lub Biecza…Reszta to przeloty(niepewne,jak w porze ferii,świąt), które są loterią!!! To wstyd przyznawać się,że tu się mieszka…Grajcie,grajcie na Orlikach i przesrajcie to miasto na amen.

zdegustowany
zdegustowany
2024 lat temu

Konrad a ty skąd się urwałeś ? Kto zdycha z głodu ? Obiboki i nieroby tylko.

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x