r e k l a m a
MiastoSport

Peleton kolarzy wystartował w Jaśle (foto)

Przed godziną dziesiątą z jasielskiego Rynku wyruszył peleton kolarski w ramach 23. Międzynarodowego Wyścigu kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków”. Na mecie ostatniego szóstego odcinka liczącego 165,2 km. z Jasła do Jarosławia wystartowało ponad stu kolarzy.

Ostatni odcinek wystartował w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Waldemar Krenc - Solidarność Łódź (kliknij, aby powiększyć)

Kolarze z Polski, Włoszech, Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii, Słowacji oraz innych państw w ramach tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego pokonają łączny dystans 894,7 km. Peleton wystartował w środę czwartego lipca w Łodzi a swoją podróż zakończy w Jarosławiu.

W dniu wczorajszym cykliści pokonali odcinek 186,5 km. prowadzący z Nowego Sącza do Krosna.

– Wczorajsza górska premia pozwoliła na to, aby w naszej klasyfikacji wyścigu zaszły bardzo duże zmiany w czołówce peletonu. Były spore awanse, ale też spadki niektórych zawodników w klasyfikacji. Na ostatniej trasie, która prowadzi z Jasła do Jarosławia dwie na cztery koszulki liderów są w posiadaniu marokańczyków. Pomimo sporego słońca oraz wysokiej temperatury myślę, że zawodnicy będą walczyć o „czołówkę” do ostatnich kilometrów trasy – mówi Waldemar Krenc z łódzkiej Solidarności.

Ostatni odcinek wystartował w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przyjazd kolarzy na metę do Jarosławia zaplanowany jest na godzinę 13.57, gdzie zawodnicy przejadą przez metę oraz wykonają rundę honorową ulicami miasta. Piętnaście minut później odbędzie się zakończenie 6 etapu oraz całego 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków oraz dekoracja zwycięzców.

Mini Wyścig „Solidarności” dla dzieci

Przy okazji odbywającego się po raz kolejny wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków” w Jaśle zorganizowany został Mini Wyścig dla dzieci, które chciały spróbować zmierzyć swoje możliwości na tle rówieśników.

W Jaśle odbył się również wyścig dla najmłodszych kolarzy (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– W Jaśle wyścig, który organizujemy również dla dzieci po wyjeździe kolarzy z terenu miasta cieszy się wśród jaślan największym zainteresowaniem na tle miast, które odwiedzamy z naszym peletonem. To właśnie w Jaśle otrzymujemy najwięcej zgłoszeń dzieci, które chcą wziąć udział w maratonie – tłumaczy Waldemar Krenc.

Zawody dla dzieci zostały podzielone na cztery kategorie. W pierwszej przedszkolnej, która skierowana była dla dzieci poniżej siedmiu lat młodzi fascynacji kolarstwa mieli do pokonania dystans 150 metrów. W kategorii uczniowskiej młodszej w wielu 7-8 lat przygotowana została trasa o długości 500 metrów. Dla dzieci w wieku 9-10 lat przygotowana została trasa licząca długość jednego kilometra. Natomiast najstarsza grupa przedgimnazjalna miała do pokonania odcinek 1,5 km.

Zobacz fotorelację!

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x