MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Mieszkańcy interweniują. "Pomóżcie przeżyć psu!"

Trwająca zima i towarzyszące jej mrozy to trudny okres dla zwierząt, w tym psów. Niestety w okresie zimy także pojawiają się przypadki porzucania „czworonogów”.

Bezpański pies na osiedlu Wincentego Pola
Jak poinformowała redakcję Jaslonet.pl mieszkanka osiedla Wincentego Pola w Jaśle, pod jednym z bloków prawdopodobnie został porzucony pies, który od wczorajszego poranka nie oddala się z jednego miejsca.
– Od wczoraj z samego rana pies ten siedzi najczęściej w tym samym miejscu, w którym najprawdopodobniej został porzucony. Czasem ludzie z bloku nr 3 i inni przechodnie ulitują się i dadzą psu coś do zjedzenia – informuje pani Bożena, mieszkanka osiedla.
Bezpański pies na osiedlu Wincentego Pola
Ze względu na swą chorobę oraz brak wolnego czasu pani Bożena nie jest w stanie zaopiekować się psem. Zdecydowała się jednak na nagłośnieniu sprawy w mediach z nadzieją, że znajdzie się właściciel czworonoga. Zgłosiła też sprawę do odpowiednich służb.
Dwukrotnie zgłaszałam to wczoraj na Policję, ale skierowano mnie do Służb Miejskich. Napisałam tam e-maila. Jak na razie bez odpowiedzi i reakcji – pisze w mailu do naszej redakcji pani Bożena.
Straż Miejska w Jaśle rzeczywiście otrzymała zgłoszenie o bezpańskim psie znajdującym się na osiedlu Wincentego Pola. Z uzyskanych informacji wynika jednak, że psa nieudało się dziś schwytać. Będzie to możliwe w godzinach pracy firmy, która ma zakontraktowany z urzędem miasta odbiór bezpańskich psów.
Policja przypomina, że w myśl ustawy o ochronie zwierząt porzucenie psa lub innego zwierzęcia przez jego właściciela jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Wystawiłabym właściciela nago na mróz! Znudził się piesek? A jak ty się kiedyś dzieciom znudzisz?

LISY
LISY
2024 lat temu

o psy nalezy dbac,ale jest problem LISOW tyle tego jest szok nikt nic z tym nie robi

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

takie rzeczy powinno się nagłaśniać – brawo dla tej Pani

...
...
2024 lat temu

skur… :/ psy to najlepsi przyjaciele i nie sa falszywi !!!!!!!!!!!!!!! do ciebie skur…. co porzuciles go obys zgnil na mrozie

xD
xD
2024 lat temu

dragoness masz 100% racji. Takie bydlaki to na karmę dla lisów…

ann35
ann35
2024 lat temu

Biedna psina! Co ci taki piesek winny! Jakbym Cię spotkała na swojej drodze to wpier…..ol!!!!! murowany!

dzej
dzej
2024 lat temu

ja bym kudłajke wzieła, ale czasu mi brak 🙁

Psy przed sklepami
Psy przed sklepami
2024 lat temu

Biedna psina. Apel do właścicieli psów: zadbajcie o swoje czworonogi także podczas zakupów. Wy robicie zakupy w ciepłych sklepach, a psiska marzną na mrozie, przywiązane do lodowatych barierek. Włączcie myślenie!!!

fakt
fakt
2024 lat temu

faktycznie przechodziłem tam dzisiaj i ten pies dziwnie siedział a jakaś dziewczyna chciała mu pomóc

do fakt
do fakt
2024 lat temu

moze wsciekle psisko ,bo dziwnie siedzial:))))

?
?
2024 lat temu

Ciekawe kiedy ktoś odpowiedzialny zainteresuje sie losem psów wałęsających się na ulicy Mickiewicza przy osiedlu Kaczorowy. Bo ich właścicielka to ma wszystko gdzieś i podobno nie ma na nią mocnych !

mik
mik
2024 lat temu

dziwnie siedział bo dupa mu do podłoża przymarzła:D

S-S
S-S
2024 lat temu

Rzeczywista bezduszność ludzka.Gdy już wystąpi znudzenie się zwierzętami ,to Ci bezduszni podobnie traktują zwierzęta tak ,jak i ludzi wokól siebie .Po prostu odrzucają jak zbędną rzecz.Oni sa pępkiem świata.To nie jest odosobniony przypadek w Jaśle.Wiele kotów zostaje przez ludzi przywożonych samochodami do miasta . Przyjemny gest tych,którzy wykazali zainteresowanie psią dolą,tylko niech pokrętnie sami się nie tłumaczą,że są schorowani i zabiegani.Młoda ,samotna,sprawna osoba.

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Skoro pies nie ma właściciela to trzeba go uśpić!

a
a
2024 lat temu

pewnie wlasciciel nie chce placic za niego podatku,
a swoja droga może nowa władza w miescie zniesie ten durny podatek, albo przynajmniej go obnizy (znacznie obnizy).

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Macie racje:).Kiedys pzrechodziłam koło dwoch sklepów i taka biedna psinka marzła na mrozie :(Ludzie są bezmyslni

Do a
Do a
2024 lat temu

Podatek za psa powinien zdrożeć co najmniej trzy razy, aby pies nie był zabawką która jak się znudzi to może być wyrzucona, a psy posiadali ludzie odpowiedzialni.

GOPR-owiec
GOPR-owiec
2024 lat temu

z tą podatkiem to w ogóle jakaś brednia !
ja musze płacić podatek za psa ratownika, zero dodatków a tylko opłaty, a to już przesada

Anna
Anna
2024 lat temu

Do S-S Przede wszystkim czy wiesz co to jest wrodzona alergia na sierść psa, czy kota??? Ile kosztuje leczenie na alergię??? A o ile wiem ta pani jest alergiczką i nie jest zbyt młodą osobą. Poza tym ma rodzinę za granicą i musi być ciągle dyspozycyjna dla własnej rodziny. Czy ty wtedy zajmiesz się tym psem??? W rodzinie tej pani są już psy. Poza tym gdyby mogła, a stać ją na to, to kupiłaby sobie już dawno psa rasowego, choć widać, że kundle i ich los nie są jej także obojętne. Nie musi więc przez nieodpowiedzialność innych ludzi robić sobie… Czytaj więcej »

TxT
TxT
2024 lat temu

pod kamienica na Kosciuszki 26 peleta sie najwiecej bezpanskich psow, do wiekszosci nie da sie podejsc, bo odrazu gryza.

czarny
czarny
2024 lat temu

I. W przypadku zwierzęcia bezdomnego /pozostające bez opieki, bez kontaktu z człowiekiem – klinicznie zdrowe/. W przypadku znalezienia zwierzęcia bezdomnego zastosowanie mają przepisy ustawy o samorządzie gminnym i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy, które obejmują w szczególności utrzymanie porządku. Art. 3 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach stanowi natomiast, że utrzymanie porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy. Zgodnie z art. 3 ust. 2 tejże ustawy gminy zapewniają porządek na… Czytaj więcej »

czarny
czarny
2024 lat temu

Pojawienie się zwierząt łownych poza ich środowiskiem naturalnym należy traktować tak samo, jak pojawienie się zwierząt bezdomnych, tzn. jako zdarzenie powodujące konieczność działania gminy w celu przywrócenia porządku. W tym zakresie gmina może liczyć na pomoc Polskiego Związku Łowieckiego, do którego zadań, zgodnie z art. 34 pkt 2 ustawy – Prawo łowieckie, należy współdziałanie z administracją samorządową w zachowaniu i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących. Wydaje się również konieczna współpraca myśliwych znających zwyczaje i zachowania zwierzyny łownej w sytuacjach zagrożenia i stresów wynikających dla niej z nienaturalnego otoczenia. Z doświadczeń lat ubiegłych wynika, iż wielokrotnie zwierzęta… Czytaj więcej »

evil
evil
2024 lat temu

Tak samo biedne psy na wsi które są przypięte do łańcucha

S-S
S-S
2024 lat temu

Wiele pisania nt.podrzuconego psa przy blokach W.Pola .Wiele współczucia,cytowania norm prawnych.Mało działania .Godz.14,00 dzisiaj,pies po mroźnej zaprawie dalej się wałęsa wokół bloków

LISY
LISY
2024 lat temu

z tymi lisami to tak jest ze gdy sie zglosi np do soltysa lub gminy kulka lowieckiego to jedni odsylaja do drugich i tak to sie zamyka a lisy tak juz sie panosza ze szkoda gadac

JASIOŁKA
JASIOŁKA
2024 lat temu

ludzie zlitujcie się nad biednym pieskiem ,przygarnijcie go da siebie ,bo znając życie to jak zostanie złapany przez tak zw.hycli to zostanie przywieziony na śmietnisko w Sobniowie bo tam są kojce na takie pieski,a jest tam już kilka ogonków i wcale nie mają tam szczęśliwego życia. Mówią że tam nie jest schronisko dla zwierząt tylko przechowalnia.Jednym słowem jak nie kijem go pałą.

neon1980
neon1980
2024 lat temu

Witam. Popieram, takie sytuacje trzeba nagłaśniać, ale może trochę faktów. Nie którzy to widać trolle oraz lamerzy na tym forum. Nie chce obrażać nikogo ale trochę rozsądku. Nikt o tym nie pomyślał ze to pies który po prostu oddalił się od domu?? Nie bo po co, lepiej głosić co tam ktoś wrzucił o porzuconym piesku. Dopaść i ukarać właściciela!! Na mróz z nim!!?? Akurat ten piesek ma się bardzo dobrze,właśnie tak, ma swój dom!! I to jedyna prawdziwa wiadomość o tym psie!!! Osobiście to wiem. Teraz właśnie parę konkretów, do tej szanownej pani która czuwa nad losem piesków oraz strażników… Czytaj więcej »

Abi
Abi
2024 lat temu

Panie neon! Pan widziałeś psa w godzinach pracy, a my w bloku widzieliśmy psa kilka dni i nocy siedzącego w jednej pozycji, a przeciągał się tylko jak ludzie przechodzili i za nimi biegał, bo co niektórzy donosili mu jedzenie. . Suki na naszym terenie biegają na smyczy w towarzystwie właścicieli. I nie obrażaj Pan ludzi, którzy się zajęłi sprawą, bo pies na szyi miał kawałek zwykłego, ciasnego sznura zawiązanego, a nie normalną obrożę. To Pan nie zna tematu zupełnie. Skoro osobiście Pan wie, że pies ma dom, to dlaczego Pan nie zaregował, gdy pies w mroźne noce i dnie siedział… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

sama mam psa..może i jest czasami niesforny…ale przeciesz to mój przyjaciel!
może mały i brzydki ale jak przyjdzie sie przytulić wieczorem do podusi to cała magia trwa..:)
każdy ma uczucia…czy to człowiek czy piesek czy kotek…
tym co ratują zwierzaki -gratulacje
tym co ich nie szanują-opanujcie się!!

Ułan
Ułan
2024 lat temu

Urban mówił , że jak się chce psa uderzyć to się kija znajdzie!Czyżby myślał o …?

ada
ada
2024 lat temu

jest ten piesek tam jeszcze? byłam tam przedwczoraj, chciałam dac mu coś zjesć, ale nie było go w tym miejscu. Byłam dwukrotnie w godz 16-18.

ludzie...
ludzie...
2024 lat temu

ludzie… ten pies ma dom – przylazł tam do suki, a słaniać się na nogach to on chyba tylko z chcicy mógł. Nie dorabiajcie ideologii do zwykłych praw natury….

Do neon 1980
Do neon 1980
2024 lat temu

Weź ty sie chłopie zastanów albo zmień okulistę Czy twoim zdaniem pies ze sznurem na szyi jest psem zadbanym posiadającym wlaściciela? i że pies przymraża sobie tyłek w miejscu gdzie akurat nie ma suki?bo raczej by siedział w miejscu gdzie ona sie znajduje a ja jakoś nie dostrzeglam w tym miejscu suki uwiązanej do płotu! Skoro wiesz kto jest jego właścicielem to podaj jego dane strazy miejskiej – to z pewnością ułatwi prace straży miejskiej i zmniejszy wydatki na paliwo. Jeśli uważasz że ta „akcja była żałosna” to trzeba było ruszyć te swoje 4 litery i pomóc go złapać i… Czytaj więcej »

neon1980
neon1980
2024 lat temu

Pies siedział kilka dni w jednej pozycji? Dajcie spokój. Słaniał sie z nóg? Czemu nikt nie interweniował wtedy?Taki piesek nie wytrzymał by takich nieskich temp. siedząc i leżąc na sniegu kilku nocy jak to właśnie piszecie. Psa dzis nie było Z tego co wiem wczoraj również.. Ciekawe jaka jest róznica między suka na smyczy lub bez niej?? Chyba nie pojmujecie że to pies na baby, dosłownie i w przenosni. Interweniować? Musiałbym nie miec nic innego do roboty jak dzwonic po strażnikach i policji ze widuje pieska który sie za często pojawia w mojej okolicy a takie rzeczy sie zdarzaja, chyba… Czytaj więcej »

Magnolia
Magnolia
2024 lat temu

Do neon – Jak tak świetnie znasz się na psiej naturze i uważasz ,że piesek za „laską ” przybiegł , to dlaczego innych piesków nie było dookoła? To tylko tej jeden ma tak wyostrzony węch ,żeby sunię zwąchał, a innym psom nosy pozamarzały?

kora
kora
2024 lat temu

Cieszę się, że są jeszcze ludzie wrażliwi na krzywdę zwierząt. Bez względu na to czy pies przybiegł do suki, czy faktycznie został porzucony to -słowa uznania dla tej pani , która zareagowała. Widzi się tyle draństwa wobec zwierząt i nikt nie reaguje np. w ubieglym roku o tej porze został potrącony pies przy głównej drodze , leżał tam dwa dni na mrozie ,setkami przejeżdżali kierowcy i nikt się nie zatrzymywał…..dopiero po wielokrotnych (3dni ) interwencjach w urzędzie miasta Jasła , straży miejskiej, weterynarza powiatowego zabrano pieska -niestety do uśpienia. Kto może niech zabierze psa , bo w schroniskach ginie 50%… Czytaj więcej »

neon1980
neon1980
2024 lat temu

Tak jak mówiłem, pies siedzi w domku, swoją drogą usadziliście psiaka, teraz ma przesr…ne prędko z domu sam nie wyjdzie. ŻAL mi tego psa, szkoda mówić, przez takich nadpobudliwych nerwowych opiekunów zwierząt pies mógł trafic do schroniska, albo ktoś by mu skrócił żywot, co by sie stało gdyby np. ugryzł jakąś „pomocną” dłoń? Poszedł by do piachu. Takiej pomocy to on nie chciał, a jak zmarzł w du…sko to wierzcie mi wiedział gdzie jego dom. Żal mi tu niektórych, wszyscy znają ten niby „dramat” a jakoś ograniczyli sie tylko do pisania na forum. Prędko go nie zobaczycie na waszej ulicy.… Czytaj więcej »

Do neon 1980
Do neon 1980
2024 lat temu

Jakiś ty pewny siebie… może to jest twój pies? wiesz co się z nim stało itp a nikt nie wie jak się sprawa skończyła Niby skąd masz takie info?

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

smiejecie sie z psa ze pilnuje suki a ile facetów pilnuje w podobny sposób swoich pań wszystkie opiekunki typu Mynki Srynki.Ta co poruszyła temat to jej brakuje takiego pilnowania haha bo jej juz nikt nie pilnuje a napewno by chciała

neon1980
neon1980
2024 lat temu

Dobrze powiedziane, mam akurat pewne wiadomości w przeciwieństwie do was powielających jakąś histerie. Mój pies? akurat nie, skąd mam informacje? Pracuje w CBŚ :). Pozdrawiam Komitet Ratownictwa. Jak to mówią zwierzęta czasem mądrzejsze od ludzi.:(

ada
ada
2024 lat temu

no też pomyślałam że to może byc pies 'neona”..

neon1980
neon1980
2024 lat temu

To proponuje po moim ip dojśc moich personali i macie sprawce!!! Kupa smiechu. Dobra przyznaje mam 12 psów i 24 koty, 2 kucyki i świnkę morską. Wszystkie wystawiam na mróz. Wydało się:) Sprawa psa wyjasniona temat zakończony.

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

neon ma jeszcze wielbłada i aligatora na smyczy oraz kangura na krórym jezdzi do pracy

neon1980
neon1980
2024 lat temu

Pan Kleks w końcu rozładował niepotrzebne napięcie. W końcu konkretny tekst w konkretnym temacie ratowania czyjegoś psa który ma się nad wyraz dobrze. Tzn. podobno mojego. Personalia bohatrea tematu zatrzymam dla siebie. Po was działaczy animal planet nie wiadomo czego się spodziewać. . . . straż miejska, policja, gmina, prokurator, hycel strach pomyśleć.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Współczujecie zwierzętom – i dobrze — ale jakoś mało jest wspólczujących ludziom , którzy ze swej pracy , czy świadczenia emerytalno – rentowego utrzymują się za podobną kwotę jak 1 piesek w schronisku ….

Hubert
Hubert
2024 lat temu

Tak.zwłaszcza na wsi często widzi się obraz psa na krótkim łańcuchu…W mojej miejscowości też niestety jest to częsty widok:/
Moja psica chyba by na zawał padła jakby się ją na łańcuch uwiązało;]

Back to top button
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x