Rozmaitości i ciekawostki

GPS dla psa – czy warto?

Wiele ras psów słynie z tego, że potrzebują dużo ruchu. Aktywne zwierzęta chodzą na spacery, a właściciel często spuszcza je ze smyczy, by zaznały trochę swobody. Podczas takich zabaw może okazać się, że pies, wiedziony instynktem, zacznie biec w kierunku lasu, łąki lub w głąb parku i właściciel straci go z oczu. Jak w takiej sytuacji znaleźć swojego pupila? Nie będzie to proste, ale za pomocą nowoczesnej techniki można sobie poradzić w takich przypadkach. W tym celu warto zainteresować się GPS dla psa. 

Jak działa lokalizator GPS?

Pies, który oddali się zanadto od opiekuna, np. w pogoni za kotem, innym czworonogiem, czy przejeżdżającym samochodem, może mieć problemy ze znalezieniem drogi powrotnej. Gubienie się takich zwierząt na spacerach jest częstym zjawiskiem. Problem dotyczy również zwierząt trzymanych na podwórku (więcej: https://www.calmean.com/blog/pies-w-domu-czy-na-zewnatrz/). Z tego względu warto rozważyć zainwestowanie w GPS dla psa.

Lokalizator GPS dla czworonoga jest nadajnikiem, który wysyła sygnał lokalizacyjny na bieżąco, na bazie wskazań satelitów znajdujących się na orbicie okołoziemskiej. Można odczytać, gdzie znajduje się pies za pośrednictwem aplikacji instalowanej w telefonie komórkowym. Co więcej, GPS dla psa pokaże nie tylko to, w jakim miejscu jest zwierzak, ale też w jakim kierunku się przemieszcza. Na mapie jest to wyraźnie widoczne.

Jeśli więc właściciel czworonoga obawia się zgubienia zwierzaka na spacerze, GPS dla psa będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla niego. 

Jak wybrać GPS dla psa?

Przy kupowaniu lokalizatora GPS dla psa warto wybrać takie urządzenie, które ma niewielkie wymiary i będzie go można bez trudu przypiąć do obroży swojego pupila. Nie powinno ono obciążać zanadto karku zwierzęcia. Ważna jest dokładność wskazywanych wyników wyszukiwania psa na żądanie właściciela. Na przykład GPS dla psa Calmean (https:/www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/) wskazuje aktualną pozycję zwierzęcia z dokładnością nawet do kilku metrów w zasięgu sieci GPS. Poza zasięgiem tejże sieci lokalizator wspierany jest sygnałem naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi. Pozwala to na dokładne podanie lokalizacji, w której znajduje się pies.

Ciekawą funkcją GPS-a dla psa jest alarmowanie właściciela o tym,  że zwierzę opuściło np. posesję przy domu. Można bowiem w niektórych przypadkach wystawić na mapie w aplikacji obsługującej GPS dla psa tzw. strefy bezpieczne. Jeśli pies wyjdzie ze strefy, właściciel otrzymuje w aplikacji odpowiedni alert. 

Jeśli na dodatek za pośrednictwem GPS dla psa można wywołać nasłuch w otoczeniu i sprawdzić, co dzieje się z nim lub kto z nim jest, to jest to dodatkowy atut oferty na lokalizator dla pupila. Migające, kolorowe diody LED ułatwią poszukiwania zwierzęcia po  zmroku. 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x