MiastoWiadomości

Minister pracy odwiedził Jasło

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, na zaproszenie burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego, gościł dzisiaj (4 lutego) w Jaśle.

Minister pracy odwiedził Jasło (fot. UMJ)

Spotkanie w urzędzie miejskim poświęcone było omówieniu nowych form pomocy, które przyczynią się do poprawy sytuacji na rynku pracy, a także wpłyną na funkcjonowanie pomocy społecznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji i środowisk, w tym starostwa powiatowego, urzędu pracy, szpitala specjalistycznego, miejskiego ośrodka pomocy społecznej i pracodawców.

Minister Kamysz zaznaczył, że tego typu spotkania, jak w Jaśle, są dla niego bardzo ważne ponieważ pełnią rolę konsultacji społecznych. Są one także cennym źródłem informacji, jak w praktyce funkcjonują wprowadzane rozwiązania. Minister poinformował, że w tym roku do urzędów pracy trafiło już o 1 miliard 200 milionów złotych więcej na aktywne formy walki z bezrobociem takie jak staże, dofinansowanie własnej działalności gospodarczej, subsydiowanie miejsc pracy u pracodawców. – Tematem rozmowy była także zmiana proporcji finansowania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. Do tej pory było to 50 procentowe dofinansowanie z budżetu państwa, teraz wynosić ono będzie 80 procent – mówi minister pracy.

W sobotę Minister Kamysz odwiedził Krosno podczas spotkania Polskiego Stronnictwa Ludowego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W spotkaniu uczestniczył również poseł Jan Bury, przewodniczący klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który podkreślił, że po raz pierwszy od kilkunastu lat biura pracy otrzymały pieniądze już w styczniu i teraz mają możliwość zaplanowania sposobu najlepszego ich wydatkowania przez cały rok.

– To spotkanie było dla nas przede wszystkim okazją do dyskusji, podczas której wskazywano źródła, z których najłatwiej można uzyskać pomoc, a także jakiej wysokości te środki będą i na jakie inicjatywy zostaną przeznaczone. Niezmiernie ważne było również to, że przedstawiliśmy ministrowi te zagadnienia, które nas bezpośrednio dotyczą, a ich rozwiązanie jest dla samorządu niezwykle
trudne
– podsumowuje Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

U nas aktywne formy pomocy, to pomoc w likwidowaniu kolejnych zakładów pracy i dawanie urzędnikom kolejnych nagród. szkoda słów.

LUZAK
LUZAK
2024 lat temu

Pogadali,słowa uprzejmości powymieniali i w cholerę pojechali…A ile naobiecywali??? Znane,sprawdzone ględzenie wędzone!!! Sami swoi w garniturowej zbroi!

edek
edek
2024 lat temu

wam w Jaśle to tylko może pomóc MARYJA, patrzycie w nią jak w święty obraz

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Komentarz: Jakoś ci „wielcy” nie chcą się liczyć, a nawet spotkać z ludźmi nazywając ich pętakami tj. to zrobił Tusek {nie godząc się na demokratyczne rozwiązanie i przy 2 000 000 poparciu obywateli}, więc dla mnie to oni takimi pozostaną … Tak walczą z bezrobociem, że nie można nawet odpracować stażu w powiecie , a poza to już nie wchodzi w grę – brak funduszy wiec po co istnieje ta cała komórka [kila osób]do spraw odbywania stażu kiedy te cała prace która ona wykonuje mogłaby wykonać 1 osoba i to w przeciągu 1 dnia pracy…

ixi
ixi
2024 lat temu

no i?

ja
ja
2024 lat temu

Co za szczęście że urząd pracy dostanie pieniądze z ministerstwa już w styczniu. Jego administracja będzie znowu mogła się rozrosnąć! Żenada!!!
Pokażcie mi jedną osobę która dostała pracę po szkoleniu organizowanym przez ten urząd (jeżeli na takowe uda się jej dostać). Pieniądze wyrzucane w błoto !!! A w Jasle jak nie było pracy tak nie ma :((((

bhp
bhp
2024 lat temu

jeśli się niema pomysłów na zahamowanie dalszej degradacji państwa,to organizuje się pokazowe spotkania,obiecuje duże pieniądze. Ciągle upadają firmy i prywatne i z udziałem ,które kilka lat funkcjonowały,które miały ugruntowaną działalność i możliwość sprzedaży/350 w 2012r/,natomiast ciągle się wciska kit ludziom,że dostaną jakieś tam pieniądze na uruchomienie własnej działalności.Jeśli rynek polski jest zalewany wyrobami z zewnątrz,począwszy od lumpeksów,po śrubki i gotowe wyroby,to nigdy nie dopuści do przebicia się początkujących producentów.Nikt nie wspomina o ochronie polskiej przedsiębiorczości.Puszczone na żywioł,ale to ma swoje uzasadnienie.Pęcznieją portfele tym,co sieją demagogię.Na dzień dzisiejszy w Jaśle i w jego okolicach można założyć jedynie firmy,które będą zmieniać bieg… Czytaj więcej »

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x