r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Mirosław Karapyta z wizytą u burmistrza

Dostępność komunikacyjna miasta oraz kwestie związane ochroną środowiska, gospodarką odpadami i usuwaniem skutków powodzi były głównymi tematami poruszonymi podczas spotkania Mirosława Karapyty, marszałka województwa podkarpackiego i Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła.

Mirosław Karapyta z wizytą u burmistrza

Marszałek Karapyta podkreślał, że Jasło jest dla niego bardzo ważnym miastem, dlatego będzie starał się pomagać w rozwiązywaniu najważniejszych i dotyczących go spraw. – Dla Jasła bardzo ważną rzeczą jest teraz sieć komunikacyjna, a  dzisiaj dostępność komunikacyjna miasta, nie jest wyłącznie sprawą tego miasta. Istnieje chociażby kwestia połączenia z autostradą, a to już dotyczy dwóch województw. Dlatego też ustaliliśmy, że właśnie w Jaśle odbędzie się spotkanie zarządów województw: podkarpackiego i małopolskiego – mówił Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego.

Kolejną z poruszonych kwestii były sprawy związane z usuwaniem skutków powodzi. Jasło jest jednym z miast w województwie podkarpackim, które zastało objęte specjalną pomocą na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. – Poruszaliśmy sprawę trzech bardzo ważnych projektów złożonych przez miasto. Chodzi tu o ulicę Krajowicką, Żeromskiego i odbudowę basenu otwartego na terenie MOSiR. Rozmowa z panem marszałkiem obejmowała również tematy ochrony środowiska, w szczególności programy, które są realizowane na szczeblu województwa, a które mogą mieć wpływ na rozwój Jasła – podkreślał burmistrz Andrzej Czernecki.

Z inicjatywy marszałka Karapyty  zaplanowane zostało spotkanie zarządów województw: podkarpackiego i małopolskiego. – Będziemy rozmawiali o tym jak korygować koncepcje obu województw. Uważam, że te rozmowy są prowadzone w dobrym momencie, ponieważ zarówno samorząd województwa jak i samorządy miast i gmin są na etapie przygotowania nowych strategii rozwoju regionalnego – zaznacza M. Karapyta.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

Pan Karapyta już raz obiecał szybkie wypłaty zaliczek z polis ubezpieczeniowych po powodzi w Jaśle….Ba,nawet kazał się na siebie powoływać,bo to załatwione.Co i jak było,zainteresowani wiedzą…Tak,gadane to on ma,ale reszta???? Nie wierzę w przemianę… Zresztą spotkanie obu panów to pogawędka przy mediach,kreująca ich wizerunek…Sprawy jak leżały,tak leżeć będą.Bo niby co? Dwa lata to było za mało na konkretne zmiany??? Ubolewam nad tymi jajcami,co urządzają-bo tylko odziani w garniturki -paplają i paplają.i pewnie po prawdzie wszystko w …… mają!

ooooo
ooooo
2024 lat temu

Jak zwykle „rozmawialiśmy ooooo,debatowaliśmy ooooo,poruszone zostały teeeematy”.Jeśli już się odbywa spotkanie programowe na bardzo istotne tematy,to jak świat istnieje należy ustalenia spisać ,nadać im terminowy bieg i realizować i rozliczać.Do usłyszenia z następnego spotkania w tych samych kwestiach.

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x