MiastoWiadomości

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła odbyła się dzisiaj w jasielskim ratuszu. Młodzieżowa Rada ma mieć charakter konsultacyjno-doradczy.

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

Głównym celem jej działania jest kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży, włączanie uczniów i absolwentów jasielskich gimnazjów do współpracy z organami samorządu lokalnego. Rada ma również zapewnić uczestnictwo młodzieży w procesie podejmowania decyzji mających wpływ na jakość życia w środowisku lokalnym oraz ma reprezentować potrzeby dzieci i młodzieży wobec organów samorządu miasta i podmiotów działających na rzecz dzieci i młodzieży.

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła I kadencji weszło 18 uczniów i absolwentów jasielskich szkół. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle reprezentują: Mikołaj Samborski, Wojciech Hałucha, Aleksandra Zajdek, Magdalena Moskal, Szymon Grzyb, Jakub Hałucha, Jakub Borowiec, Mateusz Ciołkosz oraz Kamil Miśkowiec. W gronie osób z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukaszewicza w Jaśle znalazły się: Tomasz Racławski, Ilona Godniak, Łukasz Korczykowski i Ewelina Gajewska. Radną z Gimnazjum nr 3 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle została Sylwia Pankiewicz, a z Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta w Jaśle zostali Anna Machowska i Tomasz Myśliwiec. Przedstawicielem Gimnazjum nr 5 w Jaśle został Bartosz Bąk, a Gimnazjum Społeczne w Jaśle reprezentuje – Arleta Myśliwiec.

W skład prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła weszli: Tomasz Racławski – przewodniczący, Wojciech Hałucha – wiceprzewodniczący, Arleta Myśliwiec – wiceprzewodnicząca, Magdalena Moskal – sekretarz.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła przeprowadzone zostały w gimnazjach na terenie Jasła 23 stycznia br. Honorowymi członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali radni Rady Miejskiej Jasła Krystyna Sikora i Michał Sołtys.

***
Rota przyrzeczenia

My, Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła, obdarzeni zaufaniem przez naszych rówieśników, dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować żywotne interesy środowisk dziecięcych i młodzieżowych naszego miasta wobec władz samorządowych, instytucji i wszystkich dorosłych członków naszej społeczności.

Nie będziemy szczędzić wysiłków, by sprawy dzieci i młodzieży: bezpieczeństwo, prawo do szczęśliwego dzieciństwa i radosnej młodości były najważniejszym wspólnym zadaniem. Przyrzekamy

Agata Koba

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
2024 lat temu

czy ja dobrze widzę, że jedna ,,radna” jest niepełnosprawna umysłowo?? czy tanie niefortunne zdjęcie?

alan
alan
2024 lat temu

brawo !!! nadzieja w młodych !!!! życzę pomysłów na lepsze życie , pozdrawiam

a
a
2024 lat temu

na 2 zdj koles ma mopa na glowie omg

???
???
2024 lat temu

oj dzieci i Wy tak na ochotnika?

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x