r e k l a m a
MiastoWiadomości

Mobilne e-Posterunki na Podkarpaciu

Krótszy czas dokumentowania czynności na miejscu zdarzenia, możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych danych, a także szybki dostęp do informacji w ramach prowadzonych postępowań – to główne zalety mobilnych e-Posterunków. Notebooki wyposażone w specjalną aplikację trafiły do podkarpackich policjantów służby dochodzeniowo-śledczej.

Mobilne e-Posterunki na Podkarpaciu (fot. KWP Rzeszów)

52 specjalnie wyposażone i przystosowane notebooki trafiły do podkarpackich policjantów końcem maja br. Jednak to co najważniejsze w tym mobilnym zestawie, to aplikacja e-Posterunek. Wyjątkowe narzędzie, które daje funkcjonariuszom możliwość kompleksowej obsługi zdarzeń poza jednostkami Policji.

Funkcjonariusz wyposażony w mobilny zestaw będzie mógł elektronicznie dokumentować czynności w postępowaniu przygotowawczym i wyjaśniającym w sprawach o wykroczenia oraz określone w procedurze karnej (np. protokół oględzin, protokół przesłuchania świadka, notatka urzędowa, zdjęcia). Dzięki możliwości mobilnego wydrukowania dokumentów i przekazania ich do podpisu osobom uczestniczącym w czynnościach, skróci się czas trwania tych czynności. Funkcjonariusze obsługujący e-Posterunki, wypełniając dokumenty nie będą musieli za każdym razem wpisywać powtarzających się danych. Będą one automatycznie pojawiać się w odpowiednich miejscach.

Sam notebook również jest specjalnie dostosowany do specyfiki policyjnej służby. Pracę w terenie ułatwiają specjalne szelki. Urządzenie jest  wzmocnione – odporne na wilgoć i upadek, wyposażone w dodatkową baterię, zasilacz, czytnik i kartę SIM. Ekran można ustawić pod dowolnym kątem. Tablet współpracuje z mobilnymi czytnikami linii papilarnych. Niezwykle przydatne są też urządzenia uzupełniające zestaw – mobilna drukarka i aparat cyfrowy.

Urządzenia trafiły do służb dochodzeniowo-śledczych we wszystkich komendach miejskich i powiatowych na Podkarpaciu. Zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w projekcie realizowanym w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

to nie będzie akt dochodzenia i w sądzie będzie tylko kąputer ?

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

a czy aplikacja będzie połączona z NK i Facebookiem tak aby od razy sprawdzać kto ma jakich znajomych ???

komentarz
komentarz
2024 lat temu

Notebook i policjant – dziwne. To oni już się na tym znają. Brawo!

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x