MiastoWiadomości

Na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym

W miniony piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się spotkanie w sprawie działań profilaktyczno-edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników. Wzięli w nim udział przedstawiciele policji, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz szkół, samorządów i innych podmiotów zajmujących się upowszechnianiem wiedzy w tym tak ważnym zakresie.

Na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym
Na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym

Co roku na drogach powiatu jasielskiego dochodzi do kilkudziesięciu wypadków i kilkuset kolizji drogowych. Niejednokrotnie policjanci w czasie pełnionej służby obserwują, że przyczyną zdarzeń jest niewłaściwe zachowanie młodych uczestników ruchu drogowego. Dlatego szczególną rolę w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach dzieci i młodzieży odgrywają wszelkie działania profilaktyczne i edukacyjne.

Temu właśnie służy organizowany co roku Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem tych przedsięwzięć jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W miniony piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się spotkanie organizacyjne finałów gminnych i powiatowego 39. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i 20. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięli w nim udział: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podinsp. Andrzej Przebięda, Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Turniejów w powiecie jasielskim Józef Biernacki oraz przedstawiciele szkół, samorządów i innych podmiotów zajmujących się działaniami profilaktyczno-edukacyjnymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące organizacji turniejów oraz zachęcano by eliminacjom w szkołach towarzyszyło jak najszersze upowszechnianie tak potrzebnej wiedzy i propagowanie właściwych zachowań. Turnieje przebiegać będą wieloetapowo: na szczeblu szkolnym, następnie gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a na zakończenie rozegrany zostanie finał ogólnopolski.

Finał powiatowy 39. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się 5 maja 2016 roku o godzinie 9:30 na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Natomiast finał powiatowy 20. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się 12 maja o godzinie 9:30 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x