r e k l a m a
MiastoWiadomości

Napad na bank w Jaśle!

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle odebrał telefon informujący o napadzie na bank w Jaśle. Zamaskowani sprawcy oddając z broni palnej kilka strzałów w powietrze sterroryzowali pracowników i zażądali wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki napastnicy zaczęli uciekać. Zaalarmowani policjanci przystąpili do działań. Rozpoczął się pościg za uzbrojonymi przestępcami ….

Napad na bank w Jaśle!

Tak wyglądał początek ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „Jasło 2015”, które odbyły się w miniony piątek. Celem zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaśle działań było m.in. doskonalenie funkcjonowania Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego oraz alarmowania, współdziałania i dowodzenia służbami ratowniczymi. W akcji można było oglądać m.in. policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych.

Napad na bank w Jaśle!

Było tuż przed godz. 10, gdy dyżurny jasielskiej Policji otrzymał informację o napadzie na bank w Jaśle. Trzech zamaskowanych napastników wyposażonych w broń palną i ładunek wybuchowy wtargnęło do budynku banku. Sprawcy oddając kilka strzałów w powietrze sterroryzowali pracowników i klientów. Po zabraniu pieniędzy przestępcy wsiedli do samochodu i zaczęli uciekać drogą krajową nr 73 w kierunku Pilzna.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny komendy przekazał informację o napadzie policyjnym patrolom i uruchomił procedury przewidziane w takich sytuacjach. Poderwano do działań dodatkowe siły. Na trasie przewidywanego kierunku ucieczki napastników skoncentrowano pierwsze patrole. W Krajowicach funkcjonariusze ustawili posterunek blokadowo-zaporowy.

Napad na bank w Jaśle!

Uciekający przestępcy widząc kolczatkę i policyjne radiowozy skręcają w drogę gminną. W pewnym momencie kierujący samochodem napastnik traci panowanie nad pojazdem i uderza w przydrożne drzewo. Kierowca zostaje zakleszczony w samochodzie. Pozostali sprawcy wysiadają z pojazdu. Pierwszy uciekając skacze do stawu i znika pod wodą, drugi zaczyna strzelać do policjantów. Dochodzi do wymiany ognia. Po chwili sprawca poddaje się.

Na miejsce wezwana zostaje Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Strażacy uwalniają uwięzionego w samochodzie kierowcę i przekazują zespołowi ratownictwa medycznego, który wraz z policyjną eskortą udaje się do szpitala. Po pewnym czasie strażacki nurek odnajduje w stawie ciało trzeciego z napastników. Do działań przystępują policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej i funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej.

Cała ta akcja, to scenariusz ćwiczeń przygotowujących służby do współpracy. Działania przeprowadzone w warunkach zbliżonych do rzeczywistych miały na celu sprawdzenie, mobilności i szybkości reakcji służb na tego rodzaju zagrożenia. Pozwalają one również na wychwycenie mankamentów pojawiających się w czasie ćwiczeń oraz ich wyeliminowanie, a to przekłada się na skuteczne i zespolone działanie w rzeczywistej sytuacji kryzysowej.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eee
eee
2023 lat temu

onet byłby z was dumny za taki nagłówek ….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x