MiastoWiadomości

Nie dajmy się okraść – uważajmy na domokrążców

Po wizycie nieznajomej, dwie starsze mieszkanki powiatu jasielskiego straciły swoje oszczędności. Pokrzywdzone zaufały obcej kobiecie i wpuściły ją do swoich domów. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Pamiętajmy, że złodzieje wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Mają jeden cel – wejść do mieszkania i okraść.

Nie dajmy się okraść – uważajmy na domokrążców

W ostatnim czasie na terenie powiatu jasielskiego policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży mieszkaniowej. W pierwszym przypadku do drzwi domu 79-letniej mieszkanki gminy Osiek Jasielski zapukała nieznajoma kobieta, która zaoferowała gospodyni sprzedaż koca. Okazało się, że nie była sama. Podczas prezentacji towaru podejrzana odwróciła uwagę starszej pani. W tym czasie jej wspólnik niezauważenie wszedł do mieszkania i przeszukał pomieszczenia. Gdy nieznajoma opuściła posesję, okazało się, że jej wizytę 79-letnia kobieta przypłaciła stratą pieniędzy.

Podobne zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Skołyszyn, gdzie 84-letnią kobietę odwiedziła złodziejka, która tym razem oferowała narzutę na łóżko. Po wpuszczeniu jej do domu, wykorzystała chwilę nieuwagi właścicielki mieszkania i z jednej z szafek ukradła zaoszczędzone pieniądze.

Policja przestrzega przed tym zagrożeniem. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, jak i sąsiadami, którzy są ludźmi w podeszłym wieku, że to oni są najczęściej narażeni na działania oszustów oraz złodziei mieszkaniowych. Właśnie starszych ludzi, którzy mieszkają samotnie wybierają oni na swoje ofiary. Starają się wzbudzić zaufanie gospodarzy i próbują przede wszystkim wejść do mieszkania, a kiedy już zostaną wpuszczeni inscenizują różne sytuacje, by odwrócić uwagę domowników po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży.

Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy. Niezwłocznie poinformujmy o tym Policję. Zwracajmy również uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego domu, sąsiedztwa. Jeżeli zachowują się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x