MiastoWiadomości

Nie dał się oszukać

Dzięki czujności mieszkańca Jasła policjanci zatrzymali oszusta. 26-letni mężczyzna nie dał się zwieść „korzystnej” ofercie zakupu złotej biżuterii od nieznajomego. Pod pozorem zebrania pieniędzy na zakup towaru zawiadomił Policję. Przy oszuście funkcjonariusze nie znaleźli złota lecz tombak znikomej wartości. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Nie dał się oszukać (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jadący ul. Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta 26-letni mieszkaniec Jasła zauważył stojącą przy drodze osobową mazdę na zagranicznych numerach rejestracyjnych oraz mężczyznę dającego znaki do zatrzymania się przejeżdżającym kierowcom. W zaparkowanym samochodzie były jeszcze dwie inne osoby i dziecko. Sądząc, że potrzebują pomocy, zatrzymał się.

Nieznajomy poinformował kierowcę w języku angielskim, że zabrakło im paliwa i potrzebują polskich pieniędzy, aby zatankować samochód. W zamian za pomoc finansową zaoferował mu po bardzo atrakcyjnej cenie zakup drogocennej złotej biżuterii w postaci dwóch sygnetów. Na widok „złota” jaślanin domyślił się, że ma do czynienia z oszustem. Mężczyzna zachował zimną krew i pod pozorem zebrania pieniędzy zaproponował, aby pojechał za nim informując w międzyczasie o próbie oszustwa Policję.

Mężczyźni zatrzymali się na parkingu przy jednym ze sklepów. W markecie miała pracować „żona” mieszkańca Jasła, od której miał otrzymać pieniądze na zakup sygnetów. W trakcie finalizacji transakcji zawiadomieni policjanci zatrzymali oszusta. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Oferowane przez podejrzanego precjoza nie były złote, lecz wykonane ze znikomej wartości tombaku.

Oszustem okazał się 29-letni obywatel Rumunii. Podczas przesłuchania przyznał się do przestępstwa i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Mieszkańcowi Jasła dziękujemy za właściwą, odważną postawę i pomoc Policji w zatrzymaniu oszusta.

Pamiętajmy, że tzw. „szybkie transakcje”, to zazwyczaj szybka strata pieniędzy. Dlatego stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych, oferujących okazyjnie po atrakcyjnej cenie towary czy usługi. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x