MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Nie pozwólmy się okraść na cmentarzu

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych nasze wizyty na cmentarzach są coraz częstsze. Dlatego Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobek bliskich nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru na ławeczkach przy grobach bądź na sąsiednich nagrobkach. Złodzieje tylko na to czekają!

Nie pozwólmy się okraść na cmentarzu (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Często pozostawiamy wówczas torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.

Dlatego Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmiotów, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących jak i pieszych.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
józiek
józiek
2024 lat temu

Na cmentarz chodzę gdy nie ma na nim tłumów. Nie chodzę w dniach 1,2 listopada każdego roku.Czy jestem nienormalny?

blokowiec
blokowiec
2024 lat temu

Jasne umarli na cmentarzach okradają żywych.Brzmi to jak zasłona dymna.Jeśli dwa dni temu podawano,iż w niedługim czasie wzrosną ceny na nośniki energetyczne,typu węgiel,gaz,energia elektryczna .I w związku z tym wzrosną ceny centralnego ogrzewania.Niemniej jednak w tych sprawach jeszcze się wypowie Komisja Regulacji Energetycznej.A tu wczoraj przetacznik i spółka nie czekając na werdykt tejże Komisji rozwiesili w blokach na klatkach schodowych,iż wzrasta cena za centralne ogrzewanie.Sucha informacja-niepodano mieszkańcom bloków,głównie emerytom i drobnym ciułaczom czym się kierowali radni przy podwyżkach,którym to wisi,bo żaden za wyjątkiem dawnego Trybuna Ludowego Czeluśniaka nie mieszka w blokowisku.Prawdopodobnie brakło na podwyżki płacowei i trzeba sięgnąć do kieszeni… Czytaj więcej »

przestroga
przestroga
2024 lat temu

Skoro moderator identyfikuje się z treścią opinii i jej w ogóle nie pokazał,toteż po raz drugi należy przestrzegać mieszkanców z bloków,ażeby unikali nie martwych ,a żywych.różnej maści naciągaczy.Dwa dni temu media informowały o zamiarze podwyżki cen gazu,węgla i energii elektrycznej.Jednak Komisja ds.Regulacji Energetycznej nie wypowiedziała sie,a w czoraj przetacznik i s-ka w klatkach blokowych wywiesili informację,że uchwałą rady miasta podwyższono cenę c.o i c.w.u .I że ma to związek z podwyżką cen gazu i węgla.A że dotyka to najuboższych i emerytów blokowisk,bo niemalże wszyscy radni mieszkają we własnych chałupach za wyjątkiem byłego Trybuna Ludowego Czeluśniaka stąd można bezkarnie sięgnąć do… Czytaj więcej »

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x