Jasielski „MOSiR Gamrat” wygrał z I-ligowcem

W piątek 18.12.2009 r. w hali jasielskiego MOSiR-u odbył się towarzyski mecz pomiędzy MKS „MOSiR-Gamrat” Jasło a I Ligowym Zespołem ze Lwowa. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla jaślan.

Prognozy przedmeczowe nie przewidywały tak emocjonującego przebiegu meczu jak miało to miejsce. Wydawało się, że ligowcy z Ukrainy dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, szybko rozprawią się z drużyną jasielską.

Ku zaskoczeniu wszystkich mecz rozpoczął się nieznacznym zwycięstwem Lwowian w pierwszym secie 25 : 23. Druga parta miała podobny przebieg i zakończyła się podobnym wynikiem, tyle że dla jaślan. Trzecia odsłona należała do gości, którzy wygrali seta 25 : 21. W czwartym secie rozgorzała wspaniała walka, w efekcie której zwycięstwo przypadło „MOSiR-Gamratowi” 26 : 24. w związku z remisem rozegrano piątego seta, który dostarczył wiele emocji i po zaciętym boju jaślanie wygrali go 24 : 22, a cały mecz 3 : 2.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji tego meczu gazownikom.