Wiadomości

Nie zatrzymał się na "stopie"

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ulic Fryderyka Chopina i Ujejskiego w Jaśle, zderzyły się tam samochody osobowe marki ford sierra i citroen c3.

Kolizja na skrzyżowaniu Chopina i Ujejskiego (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Z ustaleń przeprowadzonych na miejscu  zdarzenia wynika, że kierujący fordem sierrą nie zastosował się do znaku „stop” i wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa jadącemu prawidłowo ulicą Ujejskiego kierowcy citroena.  W efekcie doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodów na skutek którego kierowcy doznali drobnych urazów głowy.
Jest to kolejna w tym roku kolizja w obrębie skrzyżowania ulicy Chopina i Ujejskiego której przyczyną było nie zastosowanie się do obowiązujących znaków.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
brooklin
brooklin
2024 lat temu

po pierwsze to jest ford Sierra a nie (fiest albo fiesta)
a po drugie szkoda Citroena ;(

majkel
majkel
2024 lat temu

bylem i widzialem gdy bylo po zdarzeniu

tik tak
tik tak
2024 lat temu

kiedy w końcu postawią koło weterynarza znak zakazu zatrzymywania no przecież zatrzymując się na stopie tam nic nie widać bo parkują samochody i zasłaniają widoczność chyba dopiero jak się ktoś zabije może wtedy

zorientowany
zorientowany
2024 lat temu

a zobaczcie jak tam stoją auta, jak trzeba trochę wjechać na skrzyżowanie zeby zobaczyć czy nic z dołu nie jedzie. jest chyba przepis mówiący o parkowaniu samochodów od skrzyżowania, ale nikt go tam nieprzestrzega.

mx
mx
2024 lat temu

bo tam sam znak nie wystarczy….dziadki jezdza i sie nawet nie zastanawiają… zróbcie lepsze oznakowanie lub jakiś próg zwalniajacy to nie bedzie wypadków

cezar
cezar
2024 lat temu

a po trzecie kilka ładnych lat ruch odbywał się z dołu do góry, aż nagle postanowiono to odwrócic do góry nogami.

ann
ann
2024 lat temu

Po pierwsze to przejedźcie się tą drogą i zobaczcie jak widać znak STOP – właśnie wczoraj tam jechałam i koleżance mówiłam, że „gów*o widać”, bo zasłania go znak zakazu skrętu, a pomiędzy nimi stoi jeszcze drzewo…
Więc może ktoś zrobiłby tak jak na kolejnym skrzyżowaniu [Chopina z Kraszewskiego] i oba znaki umieszczono by na jednym słupie?

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Popieram zorientowanego. Podobnie parkują samochody na skrzyżowaniu Ducala i 1 Maja. A policja i straż miejska nic nie robi. Trzeba wyjechać do połowy jezdni, żeby bezpiecznie przejechać.

Mike 38
Mike 38
2024 lat temu

Autka pierdoły i się nie widziały co za sensacja a kierowcy mieli zarośnięte oczki i byli ślepi i wielkie bum było

ixi
ixi
2024 lat temu

kto jest odpowiedzialny za ustawianie znakow? wyznaczanie miejsc do parkowania? to po pierwsze…po drugie KIEROWCO -1 MYSL, 2 PRZESTRZEGAJ PRZEPISOW, 3 jeszcze raz MYSL – O SKUTKACH & KONSEKWENCJACH

tomek
tomek
2024 lat temu

Zgadzam się z opinia innych…przy tych skrzyżowaniach ludzie parkują auta jak debile…łamia prawo które mówi iz w odległości nie mniejszej jak 15 m …a tu stoja jak chcą…więc ten który spowodował wypadek tak na dobrą sprawe i przy dobrym prawniku jest w stanie wygrać i udowodnić iz to nie z jego winy była kolizja.

A moze ...
A moze ...
2024 lat temu

zamontowac na tych dwóch krzyżówkach progi zwalniające na stopach i po sprawie 🙂

Daniel
Daniel
2024 lat temu

do cezar, Tam gdzie doszło do kolizji nie było zmiany kierunku jazdy. A co do zaparkowanych samochodów to racja. szczególnie jak ktoś postawi jakiegoś dostawczaka koło weterynarza.

sa
sa
2024 lat temu

postawcie tam zakaz zatrzymywania bo to sie zle skonczy

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Jeśli organizatorzy wprowadzonych zmian ruchu drogowego celowo poprzez swoje błędne decyzje zagęszczają i tak zatłoczony wąski węzeł uliczny W.Pola- Chopina-Kraszewskiego,-Ujejskiego,,to też i w okresach szczytowych bywają częste sytuacje ocierające się o kolizje.Omijanie stojących samochodów,wzmożony ruch pieszy,ruch jednokierunkowy, na ul.Ujejskiego,Kraszewskiego stwarzają bardzo nerwowe sytuacje.Drobne gesty jak chociażby wprowadzenia na odcinku 20m warunkowego wjazdu z ul.W.Pola w ul.Ujejskiego na podwórko bloku W.Pola 2.Można mieszkać przy ul.W.Pola,a do bloku trzeba dojeżdżać poprzez kluczenie ok.500 m wąskimi ,zagęszczonymi jednokierunkowymi ulicami,by wjechać z jednokierunkowej jul.Ujejskiego.Tak traktować mieszkańców mogą tylko władze w Jaśle.Nie tylko nie mają pomysłów na rozładowanie ruchu w centrum miasta,ale jeszcze utrudniają.

Ola
Ola
2024 lat temu

Ja też uważam, że widoczność na tym skrzyżowaniu jest fatalna i to przez źle zaparkowane samochody. Pora zrobić z tym porządek.

bylembylem
bylembylem
2024 lat temu

brawo brawo majkel ze tam byłeś! podziwiam, dasz autograf??

Back to top button
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x