Wiadomości

Niebezpieczny pierwszy weekend lipca. Trzy wypadki drogowe na terenie powiatu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu jasielskiego doszło do trzech wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń ranni zostali czteroletni chłopiec – pieszy, rowerzysta oraz pasażerka samochodu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków. Do wszystkich użytkowników dróg apelujemy o ostrożność.

Niebezpieczny pierwszy weekend lipca. Trzy wypadki (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 10 w Jaśle. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący fordem fiestą jechał ul. 3-go Maja w kierunku centrum miasta. Skręcając w prawo na skrzyżowaniu w ul. 1-go Maja prawdopodobnie zajechał drogę jadącemu w tym samym kierunku rowerzyście, który stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię. Pokrzywdzony 86-letni cyklista trafił do szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia pozostał na dalszym leczeniu.

Kilka godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który miał miejsce na ul. Szkolnej w Jaśle. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że 4-letni chłopiec najprawdopodobniej wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego fiata brava. 4-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierowca fiata był trzeźwy.

Do trzeciego wypadku doszło w niedzielę około godz. 17.30. Interweniujący policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobową skodą jechał w kierunku Krosna. W Zimnej Wodzie 24-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącej przed nim toyoty rav 4, której kierowca znacznie zwolnił, gdyż nie mógł wyprzedzić poprzedzającego go rowerzysty z powodu nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów. W wypadku ranna została pasażerka skody.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x