MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Noworoczny Dar: Dzieci i młodzież zbierają na sprzęt dla szpitala

Po raz 14 ruszyła akcja Noworocznego Daru. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę stycznia na ulice miasta wyszli wolontariusze z jasielskich szkół, którzy zbierali datki na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Joanna i Magdalena, wolontariuszki Noworocznego Daru (fot. Sylwia Binkowicz)
W tegorocznej akcji bierze udział 144 uczniów, pod opieką 23 nauczycieli. Młodych ludzi można było spotkać na ulicach już po godz. 7 i będą kwestować do godz. 18.30.
Oprócz kwesty ulicznej zaplanowany jest również program prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży (10 do 13 stycznia), podczas których można będzie również składać datki. Istnieje możliwość wpłaty pieniędzy na konto akcji Noworoczny Dar udostępnione przez ojców Franciszkanów.
Finał akcji podczas którego jasielskiemu szpitalowi zostanie przekazany czek z uzbieraną kwotą odbędzie się 11 lutego.
Organizatorami Noworocznego Daru są niezmiennie parafia ojców Franciszkanów oraz Jasielski Dom Kultury, w którym mieści się sztab akcji.
Aleksander, Jakub i Wojtek - wolontariusze Noworocznego Daru
Akcja Noworoczny Dar prowadzona jest w Jaśle już po raz 14 i wciąż cieszy się takim samym zainteresowaniem uczestników. Chętnie zgłasza się młodzież do kwestowania i zawsze są ludzie dobrej woli, którzy ofiarowują pieniądze dla swojego szpitala. Przez 13 lat podczas Noworocznego Daru zbierano różne kwoty od 16 do 33 tys. zł. Wszystkie pieniądze przekazywane są szpitalowi, a dyrekcja co roku decyduje na co je przeznaczyć.
Dotychczas dzięki akcji dla jasielskiego szpitala kupiono sprzęt o łącznej wartości blisko 350 tys. zł. Były to m.in.: defibrylator do karetki pogotowia, kardiomonitor, spirometr i rhinotest dla oddziału dziecięcego, inkubator dla oddziału neonatologii, respirator dla noworodków, kardiomonitor z zasilaniem sieciowo-bateryjnym do transportu wewnętrznego, łóżka rehabilitacyjne, inhalatory, aparaturę monitorującą pracę serca i oddech ciężko chorych dzieci oraz kardiotokograf do monitorowania pracy serca dziecka w łonie matki i zapisu czynności skurczowej macicy.
Zebrane w 2009 roku 32 tys. zł z akcji Noworoczny Dar przyczyniły się do zakupu respiratora dla oddziału neonatologicznego (urządzenie kosztowało 80 tys. zł; pozostałą część potrzebnej kwoty szpital dołożył z własnych środków) a ubiegłoroczne (2010) prawie 50 tys. zł (23 550 zł przyniosła zbiórka, 25 tys. zł dołożyły Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat SA), zostały wydane na zakup kardiomonitorów i pomp infuzyjnych dla szpitalnego oddziału ratunkowego.
Jaslonet.pl, jdk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mito.:D
mito.:D
2024 lat temu

Madzia!:D no ladnie ladnie.!

gorka
gorka
2024 lat temu

po pierwsze płacimy horendalne stawki na NFZ, które są rozkradane…więc nie mam jeszcze ochoty rozpasać polityków..później pomyślą sobie – a kradnijmy najwyżej ludzie zrobią sobie zbiórkę..po drugie sprzęt z noworocznego daru później jest później przywłaszczany przez praktyki prywatne nie przez szpital..więc dymać taki interes.

jaslan
jaslan
2024 lat temu

gorka w pełni popieram. Trzepią później kasę do swojej kieszeni na „naszym” sprzęcie. Twoje ostatnie zdanie w pełni uzasadnione.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x