r e k l a m a
Wiadomości

Jasielski szpital otrzyma aparat do szybkiej diagnostyki COVID-19

Radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu kwoty: 170.000,00 zł. na zakup do Pracowni Mikrobiologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle aparatu do diagnostyki molekularnej wirusów SARS-CoV-2, stanowiącą dotację dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

W dniu 6 listopada 2020 roku o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyła się XXXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Jaśle, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Jednym z punktów Sesji Rady było podjęcie uchwały w sprawie przeznaczeniu kwoty 170 tys. złotych w formie dotacji z przeznaczeniem na zakup aparatu do szybkiej diagnostyki wirusa SARS-CoV-2 powodujący chorobę COVID-19.

Aparat ten służy do szybkiej diagnostyki w kierunku COVID-19 i zostanie wykorzystany zarówno do badań pacjentów jak i personelu szpitala, co niewątpliwie wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa. Wynik badania można otrzymać w krótkim czasie, tj. w ciągu 3  godzin od chwili pobrania materiału.

Radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu kwoty: 170.000,00 zł. na zakup aparatu do diagnostyki SARS-CoV-2

Obecnie, gdy na czas oczekiwania na wynik w kierunku SARS-CoV-2 zlecony zewnętrznemu laboratorium wynosi w założeniu do 48 godzin od dostarczenia próbki (w praktyce bardzo często ulega on wydłużeniu), szybka diagnostyka w laboratorium szpitala zdecydowanie usprawni podejmowanie decyzji w kwestii rodzaju hospitalizacji, co nie pozostanie bez wpływu na bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala.

Spektrum badań, które można wykonywać na tym aparacie nie ogranicza się tylko do wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Aparat umożliwia wykonywanie również innych badań wirusologicznych, które będzie można realizować  po ustaniu pandemii koronawirusa.

Po zakupie kontenerów dla ratowników medycznych, jest to kolejna inwestycja służąca poprawie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu jasielskiego.

WŻ, powiat.jaslo.pl
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
indice codicia miedo
9 miesięcy temu

Thanks for the feedback! That’s an interesting point. I suppose there are many reasons, internal and external, why we do not accomplish all that we might. Regardless, I am thankful for the Lord’s grace in that. Thanks again!

código de referencia de Binance

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

gate io kimlik doğrulama süresi

I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

binance тркелг
4 miesięcy temu

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/kz/register?ref=RQUR4BEO

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x