MiastoWiadomości

Nowy bus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie

W poniedziałek (23.03) nastąpiło oficjalne przekazanie samochodu, 22 osobowego, marki Mercedes Sprinter zakupionego dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie przez Starostwo Powiatowe w Jaśle a współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach programu „Wyrównywanie różnic między regionami”.

Nowy bus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie

Dodatkowym atutem ŚDS w Nowym Żmigrodzie jest to, że dowozi uczestników na zajęcia, co ułatwia życie rodzicom, bądź opiekunom osób niepełnosprawnych psychicznie z terenu Powiatu Jasielskiego. Samochód, który wcześniej posiadał ŚDS, również marki Mercedes – 17 osobowy, był już wyeksploatowany i wymagał wymiany na nowy. W związku z tym Kierownik ŚDS Małgorzata Łysik poczyniła starania w tym kierunku. Starostwo poparło wniosek Kierownika i zapewniło wkład własny. Po kilku miesiącach starań i przygotowań początkiem grudnia 2014 ŚDS otrzymał nowy samochód.

Nowy bus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie

Na uroczyste przekazanie samochodu, niestety nie mogła przybyć Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska, jednak w jej imieniu list odczytała Doradca Wojewody Katarzyna Kwiatanowska. Przekazania samochodu na ręce Kierownika ŚDS dokonali Starosta Jasielski Franciszek Miśkowicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers. Poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii Nowy Żmigród ks. Henryk Maguda. Na uroczyste przekazanie samochodu przybyła także delegacja rodziców i opiekunów uczestników ŚDS.

Radość uczestników była wielka, ponieważ ważnym był dla nich fakt, iż będą mogli dojeżdżać na zajęcia bezawaryjnym busem. Niejednokrotnie stary bus odmawiał posłuszeństwa co wiązało się dla nich z dojazdem na zajęcia we własnym zakresie. Nie dla wszystkich dojazd taki był możliwy, ze względu na trudności związane z komunikacją publiczną i własną niepełnosprawnością.

W ramach podziękowania za nowy samochód jeden z uczestników wykonał szkice przedstawiające nowy bus i przekazał je na ręce osób, które przyczyniły się do tego zakup.

ŚDS w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x