InwestycjeWiadomości

Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia

Prawdopodobnie do końca 2014 roku w Nowym Żmigrodzie powstanie hala sportowa. Obiekt będzie służył zarówno uczniom Liceum Ogólnokształcącego, jak również szkoły podstawowej, gimnazjum i mieszkańcom gminy. Projekt realizowany wspólnie przez Powiat Jasielski oraz gminę Nowy Żmigród według wstępnych szacunków kosztował będzie ponad 5 mln zł. Obydwa samorządy podzielą się kosztami po połowie, przy czym wójt gminy zobowiązał się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia

To będzie oferta dla młodzieży, która będzie chciała rozpocząć naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie. Uczniowie będą mieli do dyspozycji halę sportową, wiec będą mogli w ten sposób rozwijać kulturę fizyczną. Sala będzie także do dyspozycji szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie również służyła mieszkańcom Nowego Żmigrodu, dzięki czemu będą mogły odbywać się tam różne inne imprezy, nie tylko sportowe – wyjaśnia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Zdaniem Franciszka Miśkowicza, Wicestarosty Jasielskiego poprzez te halę zostaną zabezpieczone potrzeby wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Nowy Żmigród.

Stworzy się takie warunki, że Liceum Ogólnokształcące, które zawsze było w tradycji Nowego Żmigrodu będzie miało taką ofertę będzie dodatkowo przyciągać absolwentów. To będzie ten plus, który zaważy, że szkoła w Nowym Żmigrodzie będzie nadal funkcjonować – podkreśla Wicestarosta.

Starostwo Powiatowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaślan
jaślan
2024 lat temu

pierdu, pierdu. Zobaczymy co będzie po wyborach… Pamiętajcie! Niewidzialna ręka czuwa. Ona nie śpi i punktuje.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A p. Kmiećik na potęgę chce się zrehabilitować w oczach mieszkańców NŻ? Myśli, że mają amnezję? Albo gorzej, że są tępi?

gość
gość
2024 lat temu

Już kiedyś była obiecywana hala….

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x