r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Obchody 20-lecia istnienia „Lisów” (foto)

139. Drużyna Harcerska „Lisy”, we wrześniu ubiegłego roku obchodziła swoje 20-lecie. Jednak powódź, która dotknęła nasze miasto, a w tym Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle uniemożliwiła świętowania. W dniu dzisiejszym „Lisy” otrzymały swój sztandar, który został ufundowany przez społeczność Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Obchody 20-lecia istnienia "Lisów"

Jubileusz to czas podsumowań, ale i również nagradzania tych, którzy w szczególny sposób wpisali się do historii.

Zobacz fotorelację z obchodów 20-lecia istnienia „Lisów”

– Pomysł ufundowania sztandaru zrodził się w bardzo uroczystym momencie. Podczas odbierania odznaczenia ,, Pro Memoria” dla drużyny ,,Lisów”, wtedy powstała myśl ufundowania sztandaru naszej drużynie. Było trochę żal, że tak wspaniała drużyna nie ma jeszcze swojego sztandaru – Mówi Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Uroczystego poświęcenia sztandaru dokonał ks. proboszcz Tadeusz Gąsiorowski, który życzył „Lisom” kolejnych leci.

Obchody 20-lecia istnienia "Lisów"

Podczas spotkania Burmistrz Miasta Jasła, Andrzej Czernecki przekazał uroczyste listy gratulacyjne, wszystkim tym, którzy przyczynili się do istnienia i funkcjonowania drużyny.

-To historyczna chwila dla kilku pokoleń harcerzy, wśród których znajdują się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 2 oraz obecni uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Przyjmując ten sztandar bierzecie na siebie odpowiedzialność za te wszystkie ideały, które są na nim ogłoszone – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.

Obchody 20-lecia istnienia "Lisów"

W uroczystościach udział wziął również Antoni Wydro, podkarpacki wicekurator oświaty, który pogratulował harcerzom, że wstąpili do ważnej, choć czasem niełatwej pracy.

Z jednej strony sztandaru znajduje się Orzeł Biały, na czerwonym tle i pięć jakże ważnych dla każdego z nas słów. Gdy spojrzymy na drugą stronę, tam pełna nazwa drużyny, jej bohater. Wszyscy, którzy byliśmy, jesteśmy i pracujemy w drużynach harcerskich, wiemy, że pozwala ono odkrywać nasze wartości. Możemy je również wykorzystywać – mówi wicekurator oświaty, Antoni Wydro.

W ciągu tych 20 lat przez szeregi drużyny przewinęło się około 500 osób. Wielka zasługa w tym Wiesława Hapa, drużynowego 139 drużyny harcerskiej im. pułkownika Leopolda Lisa Kuli.

Zobacz fotorelację z obchodów 20-lecia istnienia „Lisów”

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
eloszkaonkaPrzemowujek_wladekMonika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

Pan Hap od zawsze poświęca się maksymalnie dla Lisów. Poświęca każdą chwilę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

wujek_wladek
Gość
wujek_wladek

Przemku – poświęcenia sztandaru dokonał ks. proboszcz Tadeusz Gąsiorowski. Krzysztof Stawarz jest byłym wikariuszem parafii MB Częstochowskiej 🙂 🙂 🙂

onka
Gość
onka

Wielkie gratulacje dla druha Wieśka oraz całej rzeszy Lisów. Do zobaczenia na 25- leciu i kolejnych rocznicach. CZUWAJ !

eloszka
Gość
eloszka

Świetna drużyna:) prężnie działa i oby tak dalej! pozdrawiam

Close
X