r e k l a m a
MiastoWiadomości

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle (foto)

Dziś mija 92. rocznica bitwy warszawskiej. Wojsko Polskie w tym dniu obchodzi swoje święto. W Jaśle z tej okazji odbyły się lokalne obchody tego święta.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się przemarszem z płyty jasielskiego Rynku pod kościół p.w. św Stanisława, gdzie odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Piłsudskiego przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego w imieniu mieszkańców naszego miasta.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

O godzinie dziewiątej w kościele OO. Franciszkanów odbyła się uroczysta msza święta w intencji tych żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski, jak i tych, którzy po obecne czasy służą naszej Ojczyźnie.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Godzinę później odbył się barwny przemarsz do Parku Miejskiego w Jaśle, gdzie odbyła się dalsza część środowych uroczystości. Pod Grobem Nieznanego Żołnierza Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki wygłosił okolicznościowe przemówienie. Kolejnym z punktów uroczystości było wręczenie patentów oficerskich.

W ramach jasielskich uroczystości Święta Wojska Polskiego, jak co roku obowiązki drużyny sztandarowej Hufca ZHP Jasło pełnili harcerze 139. DH „Lisy” z Gimnazjum Nr 2 w Jaśle na czele z hm. Wiesławem Hapem.

Andrzej Czernecki - Burmistrz Miasta Jasła (kliknij aby powiększyć)

Andrzej Czernecki (Burmistrz Miasta Jasła): „W wojnie polsko-bolszewickiej wzięli udział mieszkańcy Jasła oraz powiatu jasielskiego. Winni jesteśmy weteranom walk  o niepodległość najwyższą wdzięczność i szacunek. 15 sierpnia nie jest tylko dniem wspomnień o bohaterach polskich wojen, jest to również dzień, w którym oddajemy cześć i honor obrońcom naszej niepodległości, którzy i nam swoją patriotyczną postawą są dla nas przykładem. Kilka dni temu płonęła jedna z największych fabryk na terenie naszego miasta. Tutaj wspaniała postawa naszych strażaków, którzy w liczbie ponad dwustu osób walczyli z żywiołem”.

Zobacz fotorelację! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swojski ben
Swojski ben
2023 lat temu

Czy w tym miesciie odbedzie sie jakas urodzystosc bez mszy ???

anty
anty
2023 lat temu

Te samo twarze od lat, tylko trochę bardziej siwe i okrągłe „gębki” z tzw. kryzysu. Nie widzę duchowieństwa i parlamentarzystów. A więc co to za uroczystość.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2023 lat temu

Wdać kto się cieszy z takiego obrazu naszego kraju – komu jest dobrze i kto świętuje za pieniądze podatników. W całej tej oprawie przemówień i nauczań zabrakło spojrzenia z nadzieją w przyszłość, a wtedy i świętowanie historii byłoby inne.No bo jak inaczej nazwać brak perspektyw na normalne życie młodego pokolenia: {nie przez brak pracy} lecz przez antypolską politykę rządu i osób to popierających spychającą młode pokolenie na bok i wykluczającą je ze społeczeństwa polskiego – przecież oni TU nie są w stanie zapracować na minimalne potrzeby bytowe: mieszkanie jedzenie i ubranie i zmuszani są do ratowania się „żebractwem” : MOPS-y,… Czytaj więcej »

bhp
bhp
2023 lat temu

Można w nieskończoność domagać się od obecnie rządzących wszystkich szczebli drobnej odpowiedzialności za kraj za naród..Niestety oni naród,kraj jego dobro mają głęboko tam gdzie słońce nigdy nie świeci.Jedna wczorajsza drobniejsza afera przyćmiewa blaskiem inną dzisiejszą jeszcze większą.I każde ich nagłaśnianie przez media zostaje przez organy ścigania albo wyciszone.albo zupełnie nie podejmowane do rozpoznania.Jeśli chodzi o nasze miasto o nasz region ,to wydawać by się mogło,że jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji,bo mamy i Panią senatorową i Pana posła.Nic bardziej złudnego.Wogóle ich nie słychać, wogóle nie biorą udziału w życiu społecznym.Odezwą się wówczas,gdy będą nowe wybory.

aaaa
aaaa
2023 lat temu

Swojski ben przeszkadza ci msza bo tysiacom ludzi nie przeszkadza madrzejsi od ciebie byli i nie widzieli przeszkod tylko sie modlili glupcze

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2023 lat temu

Tak -świętowanie to specjalność lokalnej władzy… Przeżywają przeszłość gówno czyniąc dla teraźniejszości i przyszłości!!!!

XX
XX
2023 lat temu

W komunie ludzie krytykowali władzę za pochód 1-wszo majowy oraz za inne święta typu rewolucji październikowej itp. Choć na zdjęciach widać, że w większości na pochodach świętują nadal te same osoby, to komicznie wygląda, kiedy mówca z rocznicy rewolucji październikowej, po 25 latach przemawia w obronie krzyża, który przed laty zdejmował, kwestionując istnienie Boga. Współczuję Księżom, którzy najlepiej wiedzą o kim mówię, a teraz muszą w pierwszych ławkach w kościele ich oglądać. Cóż, świnia jak to świnia, zawsze uzna, że deszcz pada.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x