r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Odeszli od nas w 2011 roku

W dniu Wszystkich Świętych przypominamy osoby związane z Jasłem, które odeszły od nas w ciągu minionych 12 miesięcy.

Odeszli od nas w 2011 roku

W tym roku w kwietniu musieliśmy pożegnać Artura Borkowskiego byłego bramkarza Gamratu Czarni Jasło. Artur grał w barwach Czarnych od 2007 roku, w pierwszej drużynie seniorów występował przez półtora sezonu. Najpierw wywalczył awans z zespołem do IV ligi, następnie bronił bramki jaślan przez całą rundę jesienną. Kolejnym etapem jego piłkarskiej przygody był powrót w rodzinne strony, do Przełomu Besko. Artur walczył z białaczką, z którą nie udało mu się wygrać. W sierpniu skończyłby 25 lat.

W maju w wieku 84 lat zmarł Jan Małek, wieloletni, honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło – Hankówka.

W czerwcu odszedł w wieku 62 lat Jan Szafrański, wieloletni dyrektor Magurskiego Parku Narodowego. Szafrański z Magurskim Parkiem Narodowym związany był od samego początku, jako konserwator uczestniczył w jego tworzeniu, od 1995 roku objął stanowisko dyrektora.

Po długiej walce z chorobą w sierpniu zmarł Jan Kosiek, wieloletni piłkarz Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni, Ludowego Klubu Sportowego Czeluśnica, a także Klubu Sportowego Karpaty Krosno. Miał 55 lat.

W sierpniu pożegnaliśmy też Zbigniewa Szablewskiego, komendanta podkarpackiej straży pożarnej. Szablewski w maju tego roku z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał nominację generalską na stopień nadbrygadiera. Zmarł w wieku 52 lat.

We wrześni zmarł Tadeusz Bernacki, powiatowy lekarz weterynarii w Jaśle, kierownik OT w Jaśle w latach 1956 – 1982.

Także we wrześniu zmarł nagle Edward Chruszcz, długoletni państwowy inspektor sanitarny, dyrektor powiatowej stacji sanitarno – epidemiologicznej w Jaśle.

(PJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Obywatelstrażakartur [*]ONAcz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
+60
Gość
+60

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie……..

[*]
Gość
[*]

I oprócz nich wielu innych ludzi [*]

cz
Gość
cz

zapomnieliście jeszcze o Janku Jasionowiczu [*]

ONA
Gość
ONA

A pan Małek to całe swoje życie poświęcił swojej Hankówce piastując mandat radnego .Wieczny odpoczynek racz mu dać panie .

artur [*]
Gość
artur [*]

Dziękujemy za swój wkład . Wszyscy kibice .

strażak
Gość
strażak

A Szablewski to był w Jaśle, kiedykolwiek jakie on ma zasługi dla naszego rejonu, niech się Szebnie wypowiedzą, jak im samochód załatwił. W taki sposób to trzeba by wymienić jeszcze kilkanaście znanych ludzi którzy zmarli w tym roku np Steve Jobs bardziej zasłużony.

Obywatel
Gość
Obywatel

O właśnie— Popieram Strażaka-dobrze powiedziane!!!!!!!!!!!!!!!!!

Close
X