MiastoWiadomości

Odpowie za kradzież złotej biżuterii

Policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili podejrzanego o kradzież mieszkaniową. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę 60-letniej kobiety, wszedł do jej domu i ukradł złotą biżuterię. Policjanci odzyskali skradziony łup, a sprawcy postawili zarzut popełnienia przestępstwa.

Odpowie za kradzież złotej biżuterii

Dyżurny komendy o kradzieży został powiadomiony przez mieszkankę gminy Skołyszyn. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z miejscowego posterunku. Funkcjonariusze ustalili, że nieznany mężczyzna wykorzystując nieuwagę zgłaszające wszedł do jej domu. Po chwili, gdy kobieta usłyszała dochodzące z sąsiednich pomieszczeń odgłosy, zauważyła podejrzanego. Gdy zapytała nieznajomego co robi w jej domu, dopowiedział, że jest w bardzo ciężkiej sytuacji, bez środków na życie i poprosił o coś do picia lub jedzenia. Po otrzymaniu pomocy, mężczyzna wyszedł z domu. Jak się wkrótce okazało, jego „wizytę” pokrzywdzona przypłaciła utratą złotej biżuterii. Straty oszacowała na kilka tys. zł.

Funkcjonariusze, po przyjęciu zawiadomienia i ustaleniu rysopisu nieznajomego mężczyzny, rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W ustalenie sprawcy zaangażowani zostali również policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. W toku prowadzonych czynności śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że związek z tym przestępstwem może mieć 32-letni mieszkaniec Jasła.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a kolejnego dokonał w warunkach recydywy, grożą mu surowsze konsekwencje. Odzyskaną biżuterię policjanci zwrócili pokrzywdzonej.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x