MiastoWiadomości

Odpowiedzą za marihuanę i uprawę konopi

Policjanci z posterunku w Kołaczycach zatrzymali nastolatka, który posiadał i udzielał znajomym marihuanę. Funkcjonariusze ustalili również dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Wkrótce dopowiedzą za nieprzestrzeganie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Odpowiedzą za marihuanę i uprawę konopi

Uwagę policjantów patrolujących teren gminy Brzyska zwrócili dwaj nastolatkowie siedzący na ławce przystanku. Na widok radiowozu młodzi mężczyźni chowali coś do kieszeni kurtek. W trakcie interwencji zachowywali się bardzo nerwowo, jeden z nich próbował uciec. Wkrótce okazało się co było tego powodem. Nastolatek miał przy sobie marihuanę, a jego kolega szklaną fajkę.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Izby Celnej w Przemyślu i jego psem tropiącym sprawdzili mieszkania młodych mężczyzn. W domu jednego z nich zabezpieczyli kolejną marihuanę. Ponadto ustalili, że właściciel środka odurzającego udzielał go innym osobom.

Odpowiedzą za marihuanę i uprawę konopi

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili źródło pochodzenia narkotyku. Funkcjonariusze wkroczyli na posesję 26-letniego mieszkańca gminy Brzyska. Okazało się, że mężczyzna w przydomowym ogródku uprawiał konopie indyjskie. Ponadto w domu suszył wcześniej zebrane ziele konopi. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili również, że konopie uprawia 19-latek z gminy Kołaczyce. Mężczyzna nielegalną roślinę hodował w specjalnie przygotowanej do tego szafce.

Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W czasie przesłuchania wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Nieletni za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym, pozostali chcą dobrowolnie poddać się karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaselko
jaselko
2024 lat temu

c0 t0 za zielone tam mocie,,

cyrk
cyrk
2024 lat temu

hahaha :d. Liśćmi to się zbakał napewno ;3

blantator
blantator
2024 lat temu

mało i same liście

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x