r e k l a m a
MiastoWiadomości

Odpowiedzą za podpalenie kontenerów

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili podejrzanych o podpalenie trzech kontenerów na śmieci oraz drzwi wejściowych do centrum handlowego. Straty, jakie spowodowali, oszacowano na kilka tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Przyznali się do przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Odpowiedzą za podpalenie kontenerów
Odpowiedzą za podpalenie kontenerów

Do zdarzenia doszło początkiem kwietnia br. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o palących się kontenerach przy jednej z ulic w Jaśle. Skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził, że ktoś podpalił trzy plastikowe pojemniki na śmieci. Jeden z nich sprawcy przesunęli w pobliże drzwi wejściowych do centrum handlowego powodując ich zniszczenie przez ogień płonącego kontenera. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu śladów, policjanci rozpoczęli poszukiwania wandali. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że związek z podpaleniem mogą mieć czterej młodzi mieszkańcy Jasła. Dwóch 18-latków, 19 i 21-latek zostali zatrzymani.

Podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. W obliczu zebranych przez funkcjonariusz dowodów, przyznali się do przestępstwa. Podczas przesłuchania złożyli wyjaśnienia, chcą również dobrowolnie poddać się karze.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X