MiastoWiadomości

Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanych o spalenie czternastu pojemników na odpady. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gminy Tarnowiec. Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Straty jakie spowodowali oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.
Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.

Zgłoszenie o palących się kontenerach dyżurny komendy otrzymał początkiem kwietnia. Z zebranych informacji wynikało, że na terenie kilku miejscowości gminy Tarnowiec, ktoś podpalił plastikowe pojemniki na odpady. Łącznie spaleniu uległo czternaście kontenerów, z których każdy wart był tysiąc złotych.

Funkcjonariusze z miejscowego posterunku, po rozpytaniu świadków i oględzinach miejsc zdarzeń, rozpoczęli poszukiwania wandali. W ustalenie sprawców zaangażowani zostali również policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. W toku prowadzonych czynności śledczy gromadzili dowody i sprawdzali różne wątki. Policyjna praca przyniosła efekt. Początkiem tygodnia, funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali młodych mężczyzn z gminy Tarnowiec, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem.

Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.
Odpowiedzą za spalenie kontenerów wartych 14 tys. zł.

Łącznie policjanci zatrzymali siedem osób w wieku od 17 do 20 lat. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że podejrzani w noc przestępstwa poruszali się dwoma samochodami. Jadąc wyznaczoną trasą, zatrzymywali się w wybranych miejscowościach gminy Tarnowiec i podpalali znajdujące się na ich terenie plastikowe pojemniki na odpady.

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zniszczenia kontenerów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze. Zostali również zobowiązani do wyrównania wyrządzonej szkody. O losie jednego z podejrzanych zadecyduje sąd rodzinny, gdyż w chwili popełnienia przestępstwa miał 16 lat.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x