MiastoWiadomości

Odpowiedzą za uprawę konopi

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego oraz posterunku w Tarnowcu zatrzymali trzech mieszkańców Krosna, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podejrzani zakazaną roślinę hodowali  w donicach na poddaszu domu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 krzewów konopi oraz 300 gramów marihuany. Za swoją nielegalną działalność podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Odpowiedzą za uprawę konopi

Sprawa miała swój początek w miniony piątek. Około godz. 23.30 uwagę policjantów patrolujących Tarnowiec zwróciło daewoo tico. Gdy jeden z funkcjonariuszy podał kierowcy sygnał do zatrzymania, ten zignorował polecenie i nagle skręcił w drogę dojazdową do prywatnej posesji. Policjanci ruszyli za nim, gdy wjechali w wąską drogę okazało się, że kierowca zatrzymał się na stromym podjeździe, porzucił tico i wraz z pasażerem uciekł w pobliskie zarośla. Jego samochód zaczął się szybko staczać ze wzniesienia wprost na radiowóz, tuż przed nim zjechał na prawo i uderzył tyłem w drzewo.

Odpowiedzą za uprawę konopi

Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, co było tego przyczyną. W samochodzie policjanci znaleźli 15 donic z sadzonkami konopi. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady. W poszukiwanie podejrzanych włączyli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy.

Odpowiedzą za uprawę konopi

W toku policyjnych czynności śledczy ustalili właściciela pojazdu oraz mężczyznę, który w dniu zdarzenia kierował samochodem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności policjanci potwierdzili, że pasażerem tico był jego 33-letni kolega, również z Krosna. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym przebywał i wkroczyli do jednego z domów na terenie gminy Frysztak. W środku policjanci zastali podejrzanego, który w piecu próbował spalić susz konopi. Ponadto na poddaszu ujawnili blisko 40 donic z rosnącymi w nich sadzonkami konopi oraz zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany.

Odpowiedzą za uprawę konopi

Z zebranego materiału dowodowego wynikało również, że w nielegalny proceder zamieszany jest właściciel posesji, na której funkcjonariusze ujawnili zakazane rośliny. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany. W trakcie przeszukania jego drugiego mieszkania kryminalni zabezpieczyli 180 gramów marihuany.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali kolejne informacje, na podstawie których ustalili, że mężczyźni ujawnione w samochodzie konopie przewozili do wynajętego przez jednego z podejrzanych domu na terenie gminy Tarnowiec. Gdy funkcjonariusze sprawdzili to miejsce, znaleźli tam kolejne donice z sadzonkami konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 89 krzewów zakazanej rośliny.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut uprawy konopi indyjskich. Dwóch z podejrzanych odpowie również za posiadanie marihuany. Na wniosek funkcjonariuszy prowadzących sprawę zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grożą im surowe konsekwencje.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ksu
ksu
2024 lat temu

kryminał bedzie miał co palić ;]

czii
czii
2024 lat temu

szkoda chłopaków ;((

aha
aha
2024 lat temu

Chłopscy zarypali sprawę :/ no szkoda ich, szkoda..

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x