MiastoWiadomości

Oficjalne otwarcie mostu w Osobnicy

W Osobnicy, 8 kwietnia 2013 roku, odbyło się oficjalne otwarcie mostu na rzece Bednarce. Obiekt znajduje się w ciągu drogi powiatowej Nr 1867R Harklowa-Osobnica.

Oficjalne otwarcie mostu w Osobnicy (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Nowo wybudowany most z chodnikiem dla pieszych i balustradą ma 24, 715 m długości, nośność 40 ton, zaś szerokość użytkowa wynosi 8,5 m. Pozwala to na dwukierunkowy ruch pojazdów. Całkowity koszt budowy wyniósł 1,6 mln zł. Wykonawcą nowo powstałego obiektu była firma Mota-Engil Central Europe S.A. Inwestycja, dofinansowana została z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, budżetu Powiatu Jasielskiego oraz budżetu Gminy Jasło.

Oficjalne otwarcie mostu w Osobnicy (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

– Gdy staliśmy na moście, Pani Poseł Krystyna Skowrońska, stwierdziła, że w budowie mostu było trochę cudu i faktycznie było, ponieważ wiele samorządów się o to starało. Nie wszyscy jednak to dofinansowanie otrzymali. Całość inwestycji to ponad milion sześćset tysięcy złotych. Bardzo zależało zarządowi, żeby ludziom żyło się wygodniej, by bezpiecznie mogli korzystać z mostu. Myślę, że nowo wybudowany obiekt będzie bardzo, bardzo długo służył mieszkańcom. Pragnę przypomnieć, że Powiat Jasielski otrzymał, w latach poprzednich, dofinansowanie m.in. na most Kołaczyce-Kłodawa – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Oficjalne otwarcie mostu w Osobnicy (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Gościem Starosty Jasielskiego w Osobnicy, była Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska.

– Dzięki życzliwości ludzi z resortu finansów, udało się osiągnąć ten sukces. Gratulujemy samorządowcom determinacji, bo jeśli ma się pasję, to krok po kroku, wcześniej czy później, uda się osiągnąć cel. To jest nasz sukces – powiedziała Poseł na sejm Krystyna Skowrońska.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Osobnica Ksiądz Czesław Szewczyk. Otwarciu towarzyszyła prezentacja multimedialna, przygotowana przez członka Zarządu Powiatu, Henryka Motkowicza, w której przedstawił kilka fotografii dotyczących historii starego oraz budowy nowego mostu.

Oficjalne otwarcie mostu w Osobnicy (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

– Stary most został zbudowany w 1923 roku. W starym moście była dziura, którą wykuli hitlerowcy w czasie II wojny światowej. Starali się go wyburzyć, ale nie zdążyli, ponieważ przesunęła się linia frontu. Dzięki nim, most przetrwał do 2012r. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pieniądze, które spłynęły do Osobnicy. Mam nadzieję, że most, będzie służył bardzo długo, na pewno dłużej, niż stary. Zapewni bezpieczny przejazd, bez ryzyka poruszanie się pieszym, młodzieży, bezpieczne dotarcie do szkoły – powiedział członek Zarządu Powiatu Henryk Motkowicz.

– Pragnę wyrazić wdzięczność, że most został oddany do użytku. Problem budowy nowego mostu na zebraniach w Osobnicy ponawiany był, co najmniej od 15 lat. Mamy dobrą współpracę z powiatem, dostrzegają nasze potrzeby i starają się nam pomóc – powiedział wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

List gratulacyjny złożyła Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oraz Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W uroczystym otwarciu mostu wzięli udział m.in. radni Powiatu Jasielskiego i Gminy Jasło.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wq
wq
2024 lat temu

czy rzekoma władza nie ma nic innego do roboty niż lansowanie się na nowo otwartych mostach , stadionach , obornikach itp itd ??

kłek
kłek
2024 lat temu

a my z Zochą już jechały po tym moście nasza furą

www
www
2024 lat temu

moze by sie zainteresowac mostem na Gornej Osobncy jest w fatalnym stanie

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Czy po pokropieniu została wystawiona jakaś gwarancja?

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x