MiastoWiadomości

Ogromny pożar w fabryce mebli w Jaśle (foto)

Blisko czterdzieści zastępów straży pożarnej pracuje na miejscu pożaru w fabryce mebli Nowy Styl w Jaśle, do którego doszło dzisiaj około godziny siedemnastej. Płomienie zostały zauważone przez jednego z pracowników fabryki.

Ogromny pożar w fabryce mebli w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce pożaru zostały zadysponowane jednostki z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz druhowie ochotnicy z okolic.– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży okazało się, że pożarem objęta jest znaczna część pomieszczenia, w którym znajdowały się wanny galwanizacyjne – mówił dziennikarzom st. bryg. Wiesław Latoszek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Wiesław Latoszek - komendant PSP Jasło (fot.Mateusz Kamiński, Jaslonet.pl)

Zapaleniu uległy dwa rzędy wanien galwanizacyjnych. W każdym rzędzie znajdowało się około trzydziestu wanien wypełnionych około ośmiu kubików różnych substancji. – Związek, który znajdował się wewnątrz wanien miał być niepalny. Wysoka temperatura oraz ogólne czynniki spowodowały że dach pokryty papą bardzo szybko zajął się ogniem – mówi komendant.

Sytuacja opanowana!

Sytuacja na miejscu pożaru w obecnej chwili jest opanowana. Cały czas trwa dogaszanie pojedynczych zarzewi ognia. – Działania prowadzone były przy użyciu sprzętu wysokościowego, a strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – relacjonuje st. bryg. Wiesław Latoszek.

Ogromny pożar w fabryce mebli w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W czasie powstania pożaru, na terenie fabryki mogło przebywać około stu pracowników. Wszystkie osoby zostały ewakuowane przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

Aktualizacja [22:30]

W związku z posiedzeniem Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jaśle oraz służb współuczestniczących w prowadzonych działaniach związanych z pożarem na terenie zakładu Grupy Nowy Styl w Jaśle informujemy, że nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia związanego z tym zdarzeniem. Przed godziną 20.00 pożar został opanowany. Prewencyjnie zalecono mieszkańcom tych terenów przez który przemieszczał się dym pochodzący z pożaru pozamykanie okien. Na podstawie oględzin miejsca zdarzenia nie potwierdzono, że do środowiska przedostały się toksyczne związki chromu i niklu, które znajdowały się w tym zakładzie. Gryzący, czarny dym, który
wydobywał się do około godziny 19.30, pochodził głównie z palących się elementów wykonanych z tworzywa sztucznego, papy i materiałów izolacyjnych. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez odpowiedzialne służby (w tym m.in. Państwową Straż Pożarną, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Jaśle, Straż Miejską) oraz prowadzone są konieczne badania. W sytuacji wystąpienia zagrożenia wszelkie konieczne działania będą podejmowane natychmiast w uzgodnieniu z oficerem dyżurnym Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.
Burmistrz Andrzej Czernecki

Zobacz fotorelację!

O zdarzeniu poinformowali nas Czytelnicy. Jeśli w Twojej okolicy ma miejsce jakieś zdarzenie – prosimy o kontakt 600 373 434. Dziękujemy.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zoo
zoo
2024 lat temu

pierwszy

kam
kam
2024 lat temu

jakie pięćdziesiąt?!

TA
TA
2024 lat temu

Cicho !

jutub
jutub
2024 lat temu

zero pierwszy

bhp
bhp
2024 lat temu

należą się wyrazy współczucia i właścicielom firmy i pracownikom ,którzy czasowo lub całkowicie utracą stanowiska pracy.Niemniej jednak należy się tutaj zastanowić nad podanymi informacjami ,że niema mowy o żadnym,a to żadnym zagrożeniu dla środowiska dla ludzi mieszkających w tej okolicy.Jeśli się pali hala galwana,w której pełne wanny soli metali ciężkich ,to niebywały cud nastąpił,że wskutek wysokiej temperatury nic nie spękało,nic się nie wylało do kanałów,nic nie odparowało.To tylko paląca się papapapa

Jaslo112
Jaslo112
2024 lat temu

http://www.youtube.com/watch?v=B_I-WjMsCBQ&feature=plcp zapraszam na mój film, jest o wiele lepszy od tego

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Coś się wreszcie działo w tym sarkofażnym mieście!!!!

zoo
zoo
2024 lat temu

ta hala wygląda teraz jak ta z Czarnobyla

Krzysiek
Krzysiek
2024 lat temu

Mam o wiele lepszy filmik w którym widać nawet płomienie. Tutaj tylko dym widać.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x