MiastoWiadomości

Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Harklowej (foto)

Po godzinie czwartej nad ranem do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze zakładu produkcji drzewnej w miejscowości Harklowa w Gminie Skołyszyn. Na miejscu prowadzona jest akcja gaśnicza, która potrwa do godzin południowych.

Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Harklowej (fot. OSP Skołyszyn)

Opanowanie pożaru jest trudne ze względu na sporą ilość materiałów drewnianych wykorzystywanych do produkcji znajdujących się na terenie obiektu. Dodatkowym utrudnieniem są także silosy z trotami, które zajęły się ogniem. – Niestety, po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest już cały budynek – mówi bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik jasielskich strażaków. – Musimy podkreślić, że zgromadzona jest tam bardzo duża ilość łatwopalnego materiału, dlatego dogaszanie potrwa co najmniej kilka godzin – dodaje.

Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Harklowej (fot. OSP Skołyszyn)

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną pożaru mogła być usterka centralnego ogrzewania w zakładzie. Jednak na dokładne ustalenia będziemy musieli jeszcze poczekać.

Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Harklowej (fot. OSP Skołyszyn)

Na miejscu zdarzenia pracuje jedenaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w okolicznych miejscowości, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle w sile trzech zastępów.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
madzia
madzia
2024 lat temu

ogromna szkoda, spłonął dorobek życia

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x