MiastoWiadomości

Okradał pacjentów szpitala

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał pacjentów jasielskiego szpitala. Podejrzany wykorzystywał nieobecność pokrzywdzonych w salach, przeszukiwał ich szafki, torebki i kradł znalezione w nich rzeczy. Łupem złodzieja padały głównie portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami. Od śledczych usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Przyznał się do przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

Okradał pacjentów szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Od września ubiegłego roku na Policję zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży w jasielskim szpitalu. Z zawiadomień wynikało, że ktoś wykorzystując nieobecność pacjentów w szpitalnych salach, kradnie ze stojących przy łóżkach szafek lub pozostawionych torebek, portfele wraz z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Łupem złodzieja padł również telefon komórkowy oraz złota obrączka i kolczyki. Łączne straty wyceniono na ponad 4 tys. zł.

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze analizowali otrzymywane zgłoszenia, ustalali i przesłuchiwali świadków tych zdarzeń, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Żmudna policyjna praca przyniosła przełom w minionym tygodniu. Policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop złodzieja. Ich weryfikacja pozwoliła zebrać dowody przeciwko mieszkańcowi powiatu brzozowskiego, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. 39-letniego mężczyznę policjanci zatrzymali na terenie Rzeszowa.

W czasie prowadzonego postępowania śledczy potwierdzili, że podejrzany od września do grudnia ubiegłego roku, kilkakrotnie odwiedzał jasielski szpital. Interesował się głównie kradzieżą pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów. Portfele i dokumenty najczęściej trafiały do koszy. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponieważ kolejnych przestępstw dokonał w warunkach recydywy, grozi mu zaostrzona kara do siedmiu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
suprabhp:Oixijarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jarek
Gość
jarek

jaki to oddział

ixi
Gość
ixi

swinia bez serca

:O
Gość
:O

tak zginął Rysiek z Klanu…

bhp
Gość
bhp

jeśli w miarę słuszne,niewulgarne,nikogo nie obarczające .ale cenzorowi niewygodne uwagi nie są przepuszczane przez jego sito i nie podaje się przyczyny,to tylko fakt identyfikowania się z takimi działaniami jest wytłumaczeniem.

supra
Gość
supra

6 miesięcy rozpracowywali drobnego złodziejaszka brawo dla policji 😀 za tak szybką i brawurową akcje nagrody medale i awanse dla dzielnych policjantów

Close
X