MiastoWiadomości

„Orkiestra również dla starszych”

„Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” to temat XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz kolejny odbędzie się w Jaśle. Tak samo, jak w innych miastach Polski impreza zaplanowana została na 13 stycznia 2013 r.

„Orkiestra również dla starszych”. 21. Finał WOŚP 13 stycznia 2013 na jasielskim Rynku (graf. wosp-jaslo.pl)

Orkiestra zawsze przekazywała zebrane środki na wspieranie zakupów sprzętu dla szpitali, z przeznaczeniem dla chorych dzieci, jednak po 20 latach fundacja postanowiła spojrzeć też w stronę osób starszych.

Po zmianach demograficznych, które pokazują starzenie się społeczeństwa, przy jednoczesnym zanikaniu modelu rodziny wielopokoleniowej, okazuje się, że stawianie nacisku na pomoc osobom w podeszłym wieku znajduje swoje uzasadnienie. Stąd też zebrane pieniądze z przyszłorocznego Finału przekazane zostaną po połowie: na wsparcie terapii noworodka i na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych, a także zakładów opiekuńczo-leczniczych. Po raz pierwszy przeprowadzone na zlecenie Fundacji WOŚP badania socjologiczne pokazały, że 91% respondentów zaakceptowało taki sposób wydatkowania zebranych środków podczas akcji.

Zbiórka prowadzona będzie w godzinach od 7.00 do 21.00, a na ulicach miasta Jasła oraz w pobliskich miejscowościach, ze specjalnie oznakowanymi puszkami oraz identyfikatorami, pojawi się prawie 300 wolontariuszy – najwięcej w historii finałów WOŚP w Jaśle.

Zapraszamy na Rynek 13 stycznia 2013 r. Już od godziny 11.00, tradycyjnie, na usytuowanej tam scenie, odbędą się występy dzieci i młodzieży z Jasielskiego oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Zaplanowaliśmy pokazy sprzętu wojskowego, specjalnych oddziałów policji oraz straży pożarnej.

Na popołudniowo-wieczorne koncerty zaproszone zostały:
Underground Flavor -młody jasielski zespół rozpoczynający swoją przygodę z muzyką
Reggeneracja – zespół stosunkowo młody, grający z sobą 1,5 roku muzycy posiadają już spore doświadczenie sceniczne. Szybko nagrali swój pierwszy album POZYTYWKA. Tworzą własny styl, mieszając różne gatunki muzyczne, choć jak wskazuje pierwszy człon nazwy zespołu grają głównie muzykę reggae, ale i ska.
DPD & Slynd – znany wszystkim jaślanom muzyk, który niedawno wydał swoją płytę
Tabu – z bogatszym doświadczeniem, bo na scenach już od 2003 r., grający reggae, na swoim koncie muzycznym z trzema płytami, regularnie wydawanymi co trzy lata: 2006 Jednosłowo, 2009 Salut, 2012 Endorfina.

A na koniec, gwiazda wieczoru – polski zespół rockowy, który zyskał popularność w latach 80-tych, obwołany wówczas mianem polskich „The Rolling Stones”. Gwiazda, której przedstawiać chyba nikomu nie trzeba: Oddział Zamknięty. Wystarczy wspomnieć najbardziej znane ich przeboje, takie jak: „Andzia i ja”, „Ten wasz świat”, „Zabijać siebie” oraz „Obudź się”.

Organizatorami akcji są Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS i Młodzieżowy Dom Kultury, a honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki i starosta jasielski, Adam Kmiecik.

Wszystkich, którzy zechcieliby przyczynić się do współuczestnictwa w niesieniu pomocy dzieciom i osobom starszym przez współpracę przy organizacji akcji, zapraszamy serdecznie do kontaktu ze Sztabem WOŚP w Jaśle, jak również – już teraz – zachęcamy do przekazywania przedmiotów, z przeznaczeniem na licytację i loterię.

Szczegółowy plan imprezy:
11.00 – Rozpoczęcie i występy dzieci i młodzieży z JDK i MDK
11.00 – 13.00 – Pokazy ratownictwa medycznego, sprzętu policyjnego, wojskowego i strażackiego
14.00 – 15.00 – Underground Flavor
15.00 – 16.00 – Reggeneracja
16.00 – 17.00 – DPD & Slynd
17.00 – 19.00 – TABU
19.00 – 19.30 – Licytacje
19.30 – 20.00 – Oddział Zamknięty
20.00 – 20.10 – “Światełko do nieba” – pokaz pirotechniczny
20.10 – 21.00 – Oddział Zamknięty – cz. 2
21.00 – 22.00 – Licytacje i podziękowania
22.00 – Zakończenie

WAŻNA INFORMACJA DLA WOLONTARIUSZY:
Wszystkich wolontariuszy, zgłoszonych do udziału w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek, 14 grudnia 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle o godzinie 17.30. Obecność jest obowiązkowa, gdyż w jego trakcie szczegółowo omawiana będzie kwestia związana z wydawaniem identyfikatorów. Serdecznie zapraszamy!

Sylwester Wilk
Sztab WOŚP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pol
pol
2024 lat temu

Donek lekką ręką nagrody swoim ,,ludziom” w dziesiątkach tysięcy tam Orkiestra powinna grać i to jak naj głosniej.

bhp
bhp
2024 lat temu

Nie sposób nie odczuć galopujących cen żywności ,nośników energetycznych.I tutaj rządzący zawsze się tłumaczą,że nie mają na to zbyt wielkiego wpływu.Niemniej jednak jeśli mają lokalny wpływ na ceny wody.i ceny ścieków,biletów MKS,to bez żadnych wahań do bólu ich dżwigają Dbając o własny wizerunek obawiają się to upublicznić ,.Tego rodzaju ich zabiegi mocno uderzają emerytów,rencistów i w nędzy żyjące wielodzietne rodziny.W tych podwyżkach cenowych zarówno połrocznych i rocznych zawsze mieszczą się 10-12%-owe podwyżkii dla pracowników .A emeryci i renciści mogą liczyć 1 x /rok na 3% waloryzacje..W dowód wdzięczności rządzący o nich nie zapominają i organizują dla nich występy kapel.Na tonącym… Czytaj więcej »

vola
vola
2024 lat temu

a te setki milionow milionow odesetkj to kto ma…..? 😉
wiadomo o co chodzi…..

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x