Ważne wydarzeniaWiadomości

Park ekologiczny im. Stanisława Zająca podzielił radnych

Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu
Imieniem senatora Stanisława Zająca rada powiatu nazwała Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu. Inicjatywa podzieliła radnych. Tadeusz Górczyk przypomniał, że jeszcze kilka lat temu w tym miejscu mieściło się dzikie wysypisko.
– Wydaje mi się, że jest o wiele więcej dobrych miejsc, którym to imię możemy nadać. My chcemy nadać pospiesznie imię byłemu wysypisku śmieci – przekonywał Tadeusz Górczyk.
Starosta Adam Kmiecik przyznaje, że owszem kilka lat temu w tym miejscu mieściło się wysypisko ale zostało ono uporządkowane. Budowę parku zaczęto w tej kadencji, obecnie jest to miejsce, z którego korzysta wiele osób.
Ja bym nie „czepiał się” tego (że mieściło się tu wysypisko – red.). Oczywiście zawsze może być lepsze miejsce. Może to być szpital, może to być budynek, może to być ulica. Myślę, że wszystko przed nami. Natomiast chcieliśmy w jakiś sposób podkreślić tę współpracę – mówi.
Uchwała przeszła większością głosów. Szesnastu radnych było „za”, „przeciw” głosowali: Tadeusz Górczyk i Józef Kozioł, a od głosu „wstrzymali się”: Justyna Gorczyca i Ryszard Bal.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o co chodzi
o co chodzi
2024 lat temu

Byłam na tej sesji rady powiatu i wyraźnie słyszałam, że na budowę
drogi jest prawomocne pozwolenie na budowę. O co więc jeszcze
chodzi Panu Górczykowi. Chyba tylko o zamieszanie, co niestety mu
się udaje.

Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

A kim przepraszam bardzo był Pan Zając?nie róbcie z Niego nie wiadomo jakiego zasłużonego dla Jasła,bo prawde mówiąc niewiele dla naszego miasta zrobił..

Danuta
Danuta
2024 lat temu

Czy tych ludzi naprawdę już pogięło? O co chodzi? O nazwę Parku ku czci senatora Zająca? Przecież ten człowiek przez wiele kadencji w parlamencie był jedynym reprezentantem Jasła.Wiele zrobił dla lokalnej społeczności…Podejrzewam,że długo to się nie powtórzy,bo jego następczyni to przypadek…jestem za tymi co w sposób właściwy postapili głosując za nazwą.

Stary
Stary
2024 lat temu

Ta rada jeszcze na koniec kadencji chce udrzeć dla PiS-u jak najwięcej propagandy i blichtru. I dlatego wicestarosta też obłudnie łapę podniósł, choć wszyscy wiedzą o jego uczuciach do śp, S. Zająca…. Co za zakłamanie!!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Śp Senator Zając zasłużył sobie swoją postawą na godne i wiekopomne oddanie Jemu czci poprzez nazwę Jego imieniem obiektu równie godnego .Nie jestem pewna czy to dobry strza l.z nazwąparku.

koziołek matołek
koziołek matołek
2024 lat temu

Ranga tego Parku nie jest aż tak duża,żeby tak nagle należało nadawać mu jakiekolwiek imię,czy nie wystarczyła już sama nazwa „Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu” – też ładnie. Czy nie chodziło tylko o to, żeby nadać temu miejscu rozgłos kosztem zasłużonego dla Jasła polityka. Jest w tym jakiś dysonans. Myślę, że dlatego niektórzy radni nie poparli uchwały. Też bym się nie przychyliła do takiego pomysłu.

Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

A że niby co zrobił dla Jasła?bo tak piszecie wszyscy że zasłużony,szkoda tylko że jakoś tego w Jaśle nie widać.jak w Pektowinie ludzi zwalniali to wtedy Go nie było..nic wielkiego dla Jasła nie zrobił,nie przesadzajcie

ciech
ciech
2024 lat temu

Oto co zrobił Zając dla Jasła. Za rządów AWS gdy był wc marszałkiem Sejmu zredukowowano w Jaśle kolej praktycznie do zera, przenosząc lokomotywownię i wagonownię do Stróż. Za rządów PiSu Zając nie kiwnął nawet palcem, gdy min. Gilowska zniosla ulgę akcyzową na paliwa produkowane w Rafinerii Jasło z utylizowanych odpadów tworzyw sztucznych, przez co zakupiona za ponad 100 mln. zł. instalacja okazala się nieopłacalna.

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Może tego zwykłego człowieka, pajace, wyniesiecie na ołtarze !!?? Ciemnogród i paranoja !! Proponuje postawić pomnik zającowi: WIĘKSZY OD NAJWIĘKSZEGO POMNIKA chytrusa „króla”. Niech się tym zajmie nijaki klecha z Sobniowa. Do tych co twierdzą jaki to zasłużony człowiek dla Jasła – KONKRETY proszę, KONKRETY !!

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

http://www.powiat.jaslo.pl/bip/index2.php?page=position.php&id=882&grp=9 – proszę ściągnąć i poczytać. Dla cierpliwych: można porównać z kilku lat.

S-S
S-S
2024 lat temu

odchodzi bez pompy,w skromności wielu znamienitych,zasłużonych ludzi dla m.Jasła.Nikt nie przyprawia im sztucznych aureoli,nie ustawia tablic pamiątkowych,krzyży,pomników.Odszedł człowiek,który całe życie bił pianę wokół swojego nazwiska i grupka ludzi na siłę próbuje utrwalić większości w pamięci jego pseudozasługi.

?????
?????
2024 lat temu

A któż to taki ten niejaki Zając.Czym się zaszczycił i jakie są jego zasługi.

.....
.....
2024 lat temu

Może by tak gostka beatyfikować[jeśli był taki zacny],lub stworzyć coś na wzór Mauzoleum Lenina w Karpackiej Troi,znowu by w świecie było głośno o Jaśle,może by znalazły się dodatkowe miejsca pracy z tym faktem związane.

staszek-kieliszek
staszek-kieliszek
2024 lat temu

Postawili na Foluszu pomnik Archanioła.Postawili.Czy nie taniej byłoby ten park na Foluszu nazwać Archanielskim Parkiem Ekologicznym

gadki
gadki
2024 lat temu

chcecie skończyć z klikami rządzącymi naszym miasteczkiem? – nie stawiajcie pomników osobom, które przyczyniły się do ich powstania. uważam że ś.p. pan senator zrobił dla jasła dużo dobrego – ale ma też na sumieniu jeden bardzo poważny grzech – walnie przyczynił się do powstania w naszym mieście „politycznej oligarchii”. dlatego też stawianie mu już teraz pomników uważam za przesadę. o parkach im. zająca powinniśmy pomyśleć dopiero za kilkadziesiąt lat – niech najpierw oceni go historia.

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Santo Subito! Zajączku!

Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x