r e k l a m a
MiastoWiadomości

Pieniądze – skąd się biorą?

Około dziesięciu miesięcy trwa żywotność banknotu papierowego, który dzięki temu, że wykonany jest z domieszką bawełny, nie niszczy się tak łatwo jak kartka papieru – to tylko jedna z ciekawostek, o jakiej dowiedziały się dzieci, które brały udział w kolejnym wykładzie na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem głównym tematem zajęć, które odbył się 9 kwietnia, były pieniądze.

Pieniądze – skąd się biorą?

– Jestem szczerze zdziwiony ogromną wiedzą, ciekawością i dociekliwością dzieci. Cieszę się, że mogłem prowadzić zajęcia dla tak wymagających małych studentów – mówił po przeprowadzonym wykładzie bankowiec Dariusz Warchoł.

Dzieci dowiedziały się również tego w jaki sposób dawniej płacono za towary i usługi, oglądały i sprawdzały wagę brykietu pociętych i zniszczonych banknotów o wartości 100 tys. złotych oraz dokładnie przyglądały się arkuszowi prawdziwych jednodolarówek. Ciekawą prezentację nagrodziły gromkimi brawami.

Rodzice i opiekunowie małych studentów mieli możliwość wysłuchania prelekcji Anny Gorczycy-Świędrych na temat wpływu mediów i gier komputerowych na dzieci.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie, realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Partnerami projektu są: Powiat Jasielski, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Nowy Styl Group Sp. z o.o. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Pieniądze – skąd się biorą?

Bezpłatne zajęcia na Juniwersytecie odbywają się 1-2 razy w miesiącu w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu „Postaw na rodzinę”. Patronat medialny nad Juniwersytetem objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Nowiny24.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.juniwersytet.pl.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2021 lat temu

Pan Warchoł uczył dzieci,jak wyglądają pieniądze. To dobrze,bo naresz cie zobaczyły na własne oczy to,czego rodzicom brakuje na co dzień, i to większości przypadków…Tłuczenie materią trwa.Brawo!!!

Kuba czytelnik
Kuba czytelnik
2021 lat temu

Fajnie Było

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X