r e k l a m a
MiastoWiadomości

Pieniądze – skąd się biorą?

Około dziesięciu miesięcy trwa żywotność banknotu papierowego, który dzięki temu, że wykonany jest z domieszką bawełny, nie niszczy się tak łatwo jak kartka papieru – to tylko jedna z ciekawostek, o jakiej dowiedziały się dzieci, które brały udział w kolejnym wykładzie na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem głównym tematem zajęć, które odbył się 9 kwietnia, były pieniądze.

Pieniądze – skąd się biorą?

– Jestem szczerze zdziwiony ogromną wiedzą, ciekawością i dociekliwością dzieci. Cieszę się, że mogłem prowadzić zajęcia dla tak wymagających małych studentów – mówił po przeprowadzonym wykładzie bankowiec Dariusz Warchoł.

Dzieci dowiedziały się również tego w jaki sposób dawniej płacono za towary i usługi, oglądały i sprawdzały wagę brykietu pociętych i zniszczonych banknotów o wartości 100 tys. złotych oraz dokładnie przyglądały się arkuszowi prawdziwych jednodolarówek. Ciekawą prezentację nagrodziły gromkimi brawami.

Rodzice i opiekunowie małych studentów mieli możliwość wysłuchania prelekcji Anny Gorczycy-Świędrych na temat wpływu mediów i gier komputerowych na dzieci.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie, realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Partnerami projektu są: Powiat Jasielski, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Nowy Styl Group Sp. z o.o. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Pieniądze – skąd się biorą?

Bezpłatne zajęcia na Juniwersytecie odbywają się 1-2 razy w miesiącu w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu „Postaw na rodzinę”. Patronat medialny nad Juniwersytetem objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Nowiny24.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.juniwersytet.pl.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kuba czytelnikKamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość
Kamil

Pan Warchoł uczył dzieci,jak wyglądają pieniądze. To dobrze,bo naresz cie zobaczyły na własne oczy to,czego rodzicom brakuje na co dzień, i to większości przypadków…Tłuczenie materią trwa.Brawo!!!

Kuba czytelnik
Gość
Kuba czytelnik

Fajnie Było

Close
X