MiastoWiadomości

Podczas budowy chodnika znaleźli amunicję z czasów II Wojny Światowej

Jasielscy policjanci wykonywali czynności w związku ze znalezieniem dużej ilości amunicji. W Zarzeczu, podczas prac związanych z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej znaleziono pociski z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali znalezisko do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Podczas budowy chodnika znaleźli amunicję z czasów II Wojny Światowej
Podczas budowy chodnika znaleźli amunicję z czasów II Wojny Światowej

W środę po godzinie 11, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu kilku sztuk amunicji pochodzącej prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. W związku z tym zgłoszeniem na miejsce udał się funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Podczas wykonywanych czynności ustalił, że w trakcie prac związanych z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu, pracownicy wykopali kilka sztuk pocisków moździerzowych. Miejsce to zostało zabezpieczone do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Żołnierze patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie po przybyciu na miejsce, podjęli czynności związane z rozpoznaniem terenu. Efektem tych działań było znalezienie łącznie 24 sztuk granatów moździerzowych kalibru 120 mm oraz 58 sztuk pocisków artyleryjskich kalibru 76 mm. Część znalezionej amunicji wojskowi zabezpieczyli już w środę, natomiast pozostałe pociski zabezpieczane były przez jasielskich policjantów.

Wczoraj patrol saperski zabezpieczył pozostałą część amunicji, która zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x