MiastoWiadomości

Podejrzany o kradzieże kieszonkowe zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali kieszonkowca. Podejrzany wykorzystując tłok oraz nieuwagę pokrzywdzonych kobiet, kradł z ich torebek portfele, pieniądze, karty bankomatowe i dokumenty. Dzięki zapisanym na kartach numerom PIN uszczuplił również wysokość kont bankowych swoich ofiar. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

Podejrzany o kradzieże kieszonkowe zatrzymany

Od maja br. na Policję zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży kieszonkowych na terenie Jasła. Łupem złodzieja padały portfele, dokumenty, pieniądze oraz karty bankomatowe – które „znikały” z damskich torebek. W dwóch przypadkach sprawca wykorzystał zapisany na kartach numer PIN i pobrał pieniądze z kont bankowych okradzionych kobiet. Łącznie straty wyceniono na ponad 3 tys. zł.

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze analizowali otrzymywane zgłoszenia, ustalali i przesłuchiwali świadków tych zdarzeń, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Żmudna praca przyniosła przełom w minionym tygodniu. Policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop złodzieja. Ich weryfikacja pozwoliła zebrać dowody przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

W czasie prowadzonego postępowania śledczy potwierdzili, że podejrzany na przełomie maja i czerwca br., kilkakrotnie odwiedzał Jasło. Celem jego wizyt była przede wszystkim kradzież kieszonkowa pieniędzy oraz kart bankomatowych. Mężczyzna łącznie usłyszał sześć zarzutów m.in. kradzieży oraz posługiwania się cudzym dokumentem. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i chce dobrowolnie poddać się karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sprawiedliwy
sprawiedliwy
2024 lat temu

dobrowolnie poddac się karze co za pop…. świat on może chciec i nie chciec a jak nie podda się dobrowolnie to załatwi mu to sąd ? będzie miał wtedy mniejszą karę czy większą – chore państwo popełniłeś wykroczenie czy przestępstwo powinieneś mic gówno do decydowania o swojej karze – PATOLOGIA !!!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x