MiastoWiadomości

Podpalił budynek znajomej, z którą imprezował

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podpalił budynek gospodarczy swojej znajomej. Wcześniej pokłócił się z pokrzywdzoną podczas imprezy zakrapianej alkoholem. Podejrzany wpadł, gdy po pewnym czasie wrócił, aby zobaczyć prowadzoną akcję gaśniczą. Gdy przejeżdżał rowerem obok miejsca zdarzenia został zauważony przez policjantów.

 alt=
Podpalił budynek znajomej, z którą imprezował (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Podczas weekendu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w Szebniach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejscu strażacy prowadzili akcję gaśniczą. Część budynku wraz ze znajdującym się w środku sianem uległa spaleniu.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu zebrali informacje z których wynikało, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie. Sprawcą może być 17-letni mężczyzna. Funkcjonariusze ustalili, że przed zdarzeniem podejrzany przebywał w domu pokrzywdzonej. W czasie spotkania w czteroosobowym gronie spożywali alkohol. Podczas imprezy pomiędzy właścicielką posesji, a młodym mężczyzną doszło do sprzeczki, w trakcie której 17-latek groził jej spaleniem domu, po czym opuścił mieszkanie. Gdy po chwili drugi mężczyzna wyszedł na zewnątrz zobaczył, że pali się stojący w pobliżu budynek gospodarczy i powiadomił służby ratownicze.

W czasie prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności policjanci zauważyli, że drogą jedzie na rowerze młody mężczyzna, który przygląda się trwającej akcji gaśniczej. Okazało się, że jest nim podejrzewany o podpalenie 17-latek. Młody człowiek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia drewnianego budynku gospodarczego poprzez jego podpalenie oraz jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
2024 lat temu

czyli jak dobrowolnie się poddał to co mu zrobili?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x