MiastoWiadomości

Podpisanie umowy na budowę sieci wodociągowej

W dniu 14.05.2013 r. w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle została podpisana umowa na roboty budowlane dla zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Gołęczyna, Jaworze Górne, Jaworze Dolne”, realizowanego w ramach Projektu „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podpisanie umowy na budowę sieci wodociągowej

Wyłonionego w drodze przetargu nieograniczonego Wykonawcę – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Melioracyjnych Sp. z o.o. w Jaśle reprezentował Wiesław Słomski – Prezes Zarządu. Umowę w imieniu Zamawiającego – Gminy Pilzno – podpisała Ewa Gołębiowska –Burmistrz Pilzna. W podpisaniu umowy uczestniczył również Andrzej Czernecki – Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

Wartość wykonania robót budowlanych, zgodnie z zawartą umową, to 3.395.415,00 zł brutto. W ramach zadania Wykonawca zaprojektuje i wybuduje około 17,3 km sieci wodociągowej, dwie hydrofornie i jeden zbiornik wody jako koszty kwalifikowane oraz ok. 4 km przyłączy jako odcinki niekwalifikowane. Czas realizacji przedmiotowych robót to 22 miesiące od podpisania umowy. W wyniku tej inwestycji do sieci wodociągowej zostanie podłączonych około 480 mieszkańców, co przyczyni się do wzrostu stopnia zwodociągowania gminy, podniesienia standardu warunków życia i poprawę jakości wody przeznaczonej do spożycia.

Podpisanie umowy na budowę sieci wodociągowej

Zadanie Gminy Pilzno jest częścią Projektu, który swoim zakresem obejmuje dodatkowo teren czterech gmin: Dębica, Miasto Jasło (MPGK Sp. z o.o. w Jaśle), Żyraków i Sękowa. W gminach tych również realizowane są działania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 54,8 mln zł.

Krzysztof Mastej
ZGDW Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

A KIEDY ZALEW KATY-MYSCOWA???

bhp
bhp
2024 lat temu

Czy to kolejne zadanie inwestycyjne,które będzie w połowie wykonane jak to zrobiono na „zielonym rynku w Jaśle”.?Otóż kosztem o wiele większego placu handlowego wybudowano i owszem okazały nowy,ale o połowę mniejszy.Jeśli brakowało pieniędzy i pomyślunku,to lepiej było zostawić stary układ.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x