MiastoWiadomości

Podsumowanie akcji Znicz

Spokojnie i bezpiecznie przebiegła tegoroczna akcja Znicz na terenie powiatu jasielskiego. Nie było wypadków drogowych, doszło do ośmiu kolizji, nikt nie został poważnie ranny. Policjanci zatrzymali dziesięciu kierujących pod wpływem alkoholu.

Podsumowanie akcji Znicz

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Piesi i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez powiat jasielski w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze. Od czwartku, 31 października do niedzieli, 3 listopada na drogach powiatu nie doszło do wypadku. Policjanci interweniowali w związku z ośmioma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowe cofanie.

Niestety, niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci wyeliminowali z ruchu dziesięciu takich kierowców. Wśród nich, niechlubny rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W porównaniu z ubiegłoroczną akcją policjanci zatrzymali o pięciu nietrzeźwych kierujących więcej. Podobnie jak rok temu na drogach powiatu jasielskiego doszło do ośmiu kolizji, nie było wypadków drogowych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x