r e k l a m a
MiastoWiadomości

Podsumowanie działań „Boże Ciało 2016” w powiecie jasielskim

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w trakcie działań „Boże Ciało 2016”. Od minionej środy do niedzieli doszło do dwóch wypadków drogowych, w którym ucierpiały dwie osoby. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z dziewięcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Podsumowanie działań „Boże Ciało 2016” w powiecie jasielskim

Podczas prowadzonych działań, od środy, 25 maja do niedzieli, 29 maja na drogach naszego powiatu policjanci interweniowali m.in. w związku z dwoma wypadkami drogowymi. Do pierwszego doszło w piątek w Jaśle (pisaliśmy o tym tutaj). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym busem podczas wykonywania manewru cofania z parkingu, potrącił przechodzącą chodnikiem kobietę. 76-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący busem był trzeźwy.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę w Cieklinie (pisaliśmy o tym tutaj). Kierująca osobowym peugeotem 71 – letnia mieszkanka gminy Dębowiec, jadąc drogą relacji Folusz – Jasło, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu – dachując. Była trzeźwa, z obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności tych zdarzeń wyjaśniane będą przez policjantów w toku postępowań.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze interweniowali również w związku z 9 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety, niektóre osoby zdecydowały się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch takich kierowców. Pierwszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie drugi natomiast 0,5 promila. Mężczyźni stracili prawo jazdy, o ich losie zadecyduje sąd.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x